اخبار کمیسیون‌ها؛ تصویب کلیات طرح ساماندهی اجتماعات و برگزاری راهپیمایی‌ها

کد خبر: 1245191

اعضای کمیسیون شوراهای مجلس در جلسه عصر امروز خود با اکثریت آرا کلیات طرح نحوه تشکیل اجتماعات و برگزاری راهپیمایی‌ها را تصویب کردند.

اخبار کمیسیون‌ها؛ تصویب کلیات طرح ساماندهی اجتماعات و برگزاری راهپیمایی‌ها

اعضای کمیسیون شوراهای مجلس در جلسه عصر امروز خود با اکثریت آرا کلیات طرح نحوه تشکیل اجتماعات و برگزاری راهپیمایی‌ها را تصویب کردند.

کمیسیون‌های تخصصی مجلس عصر امروز با برخی از مسئولان دولتی جلسه داشتند که در این جلسات موضوعات مختلفی را بررسی و مصوباتی داشتند که جزئیات جلسه برخی از این کمیسیون‌ها را در ادامه می‌خوانیم:

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به لایحه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران بیان کرد: سواحل مکران یک منطقه بسیار بکر بوده و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری بسیار بالایی دارد.

پورابراهیمی تاکید کرد: اتفاقات اقتصادی که می‌تواند برای جمهوری اسلامی ایران در سواحل مکران بیفتد کم نظیر است.

وی با اشاره ه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر ظرفیت‌های مناسب منطقه مکران بیان کرد: مقام معظم رهبری بارها بر ظرفیت‌های مناسب منطقه مکران تاکید داشتند.همچنین این مسئله در دیدار مقام معظم رهبری با مردم سیستان و بلوچستان نیز مطرح شده است و همچنین مجلس در سالهای گذشته و در قانون احکام دائمی، یک ساز و کاری را در این بخش دیده که در قالب حکم ماده 68 مطرح شده است.

نماینده کرمان تاکید کرد: در حال حاضر دولت در این بخش لایحه‌ای را به مجلس ارائه کرده است و تاکید دارد حاضر است این اقدامات را انجام دهد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دهقان، دبیر اجرایی شورای توسعه مکران در جریان بررسی لایحه فوق در کمیسیون حاضر شد، ادامه داد: خوشبختانه در این زمینه با بسیاری از ارکان دولت بحث و تبادل نظر صورت گرفت و نمایندگانی از وزارتخانه‌ای همچون نفت، صمت و سایر وزارتخانه در این جلسه حاضر بوده و نقطه نظرات خود را ارائه کردند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در این زمینه کمیته تخصصی در کمیسیون اقتصادی مجلس تشکیل شد،ادامه داد: مسئولیت این کمیته به آقای احمد امیرآبادی فراهانی سپرده شد. همچنین مقرر شد کمیته فوق ظرف یک ماه آینده گزارش کاملی درباره مدل توسعه منطقه مکران به کمیسیون ارائه دهد.امیدواریم تا پایان برنامه هفتم توسعه که در صحن بررسی می‌شود بتوانیم گزارش فوق را به صحن علنی مجلس ارائه دهیم تا اقدامات بزرگی در این بخش صورت گیرد.

*کلیات طرح نحوه تشکیل اجتماعات و برگزاری راهپیمایی‌ها تصویب شد

بنابراین گزارش، محمدصالح جوکار رئیس کمیسیون شوراهای مجلس هم در تشریح جلسه عصر امروز این کمیسیون گفت: طرح نحوه تشکیل اجتماعات و برگزاری راهپیمایی ها با حضور کارشناس مرکز پژوهش ها و دستگاه های اجرایی ذی ربط اعم از دولت، نیروی انتظامی و غیره مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس بیان کرد: کلیات طرح یاد شده بررسی و مصوب شد و در ادامه جلسه به بررسی جزئیات طرح نحوه تشکیل اجتماعات و برگزاری راهپیمایی ها پرداختیم؛ بر این اساس ماده یک طرح مذکور درباره تعریف اصطلاحات مورد تایید اعضای کمیسیون قرار گرفت، مابقی مواد نیز در جلسه آینده بررسی می شود.

*تعیین مهلت یک ماهه برای تکمیل گزارش تحقیق و تفحص از عملکرد تامین اجتماعی و شستا

حسین گودرزی نیز در تشریح جزئیات جلسه این کمیسیون، گفت: در این نشست گزارش هیات رئیسه هیات تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان تامین اجتماعی، شستا و بانک رفاه کارگران در حوزه انتصابات و نحوه مدیریت شرکت های وابسته مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در نشست کمیسیون اجتماعی آقای علی بابایی کارنامی که ریاست این هیات را برعهده دارد و هر کدام از اعضای آن به فراخور حوزه تحقیق خود به ارائه گزارش پرداختند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: در نهایت قرار بر این شد که دستگاه های مذکور همکاری لازم را با این هیات داشته باشند تا ظرف مدت یک ماه گزارش نهایی از این تحقیق و تفحص برای قرائت در صحن مجلس تکمیل شود.

*جرائم حاصل از تحقیق و تفحص فدراسیون سوارکاری به هیات رئیسه ارجاع می‌شود

در پایان نیز احمد راستینه در تشریح جلسه امروز کمیسیون متبوعش ،گفت: امروز گزارش هیات تحقیق و تفحص از وزارت ورزش و جوانان در خصوص فدراسیون سوارکاری قرائت شد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: در جمع بندی این نشست مقرر شد، با توجه به ابعاد گسترده تحقیق و تفحص، تخلفات و جرایم فدراسیون سوارکاری مورد بررسی قرار گرفته و طبق ماده 214 درخواست رسیدگی به هیات رئیسه مجلس ارجاع شود./تسنیم

رئیس دیوان محاسبات گزارشی درباره شاخص و محورهای تفریغ بودجه سال ۱۴۰۱ ارائه کرد

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت:رئیس دیوان محاسبات با حضور در جلسه عصر امروز این کمیسیون، گزارشی درباره شاخص و محورهای تفریغ بودجه سال ۱۴۰۱ ارائه کرد.

محمد مهدی مفتح در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جلسه عصر امروز کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون در جلسه عصر امروز خود با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارش کمیسیون تلفیق پیرو برنامه هفتم توسعه مورد بررسی قرار داد.

وی افزود: رئیس سازمان برنامه بودجه در این جلسه مباحثی را در رابطه با بررسی گزارش کمیسیون تلفیق پیرو برنامه هفتم توسعه در صحن مجلس مطرح کرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به واقع دولت و سازمان برنامه و بودجه، دیدگاه‌هایی نسبت به برخی از مصوبات کمیسیون تلفیق پیرو برنامه هفتم توسعه داشته و علاقمند تغییراتی در این بخش است. در این جلسه نظرات مختلفی از سوی نمایندگان مطرح شد کمیسیون علاقه‌مند این است که ضمن اینکه قواعد آیین نامه در این بخش اجرا شود اما در یک فضای هماهنگ با دولت اقدامات به جلو پیش برود.

مفتح با اشاره به دستور دوم کمیسیون برنامه و بودجه پیرو بررسی گزارش تفریغ بودجه سال ۱۴۰۱ بیان کرد: از این رو رئیس دیوان محاسبات در جلسه کمیسیون حاضر شد و یک گزارش اجمالی درباره شاخص و محورهای کلی گزارش تفریغ بودجه سال ۱۴۰۱ به نمایندگان ارائه کرد ./

کلیات لایحه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران تصویب شد/ کمیته تخصصی بررسی مدل توسعه منطقه مکران تشکیل شد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات لایحه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران در جلسه این کمیسیون خبر داد و گفت:منطقه مکران یک منطقه بسیار بکر بوده و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری بسیار بالایی دارد.

محمدرضا پورابراهیمی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در تشریح جزئیات جلسه عصر امروز کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون در جلسه عصر امروز خود کلیات دو لایحه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران و لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری مردمی بنگلادش به منظور حذف مالیات مضاعف در مورد مالیات‌های برآمد و جلوگیری از فرار و اجتناب مالیاتی را به تصویب رساند.

وی در رابطه با لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری مردم بنگلادش تاکید کرد: تصویب این لایحه در زمینه سرمایه‌گذاری بین دو کشور اثرگذار است و باعث همکاری‌های اقتصادی بین دو کشور می‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به لایحه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران بیان کرد: سواحل مکران یک منطقه بسیار بکر بوده و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری بسیار بالایی دارد.

پورابراهیمی تاکید کرد: اتفاقات اقتصادی که می‌تواند برای جمهوری اسلامی ایران در سواحل مکران بیفتد کم نظیر است.

وی با اشاره ه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر ظرفیت‌های مناسب منطقه مکران بیان کرد: مقام معظم رهبری بارها بر ظرفیت‌های مناسب منطقه مکران تاکید داشتند.همچنین این مسئله در دیدار مقام معظم رهبری با مردم سیستان و بلوچستان نیز مطرح شده است و همچنین مجلس در سالهای گذشته و در قانون احکام دائمی، یک ساز و کاری را در این بخش دیده که در قالب حکم ماده ۶۸ مطرح شده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در حال حاضر دولت در این بخش لایحه‌ای را به مجلس ارائه کرده است و تاکید دارد حاضر است این اقدامات را انجام دهد.

وی با بیان اینکه دهقان، دبیر اجرایی شورای توسعه مکران در جریان بررسی لایحه فوق در کمیسیون حاضر شد، ادامه داد: خوشبختانه در این زمینه با بسیاری از ارکان دولت بحث و تبادل نظر صورت گرفت و نمایندگانی از وزارتخانه‌ای همچون نفت، صمت و سایر وزارتخانه در این جلسه حاضر بوده و نقطه نظرات خود را ارائه کردند.

پور ابراهیمی با اشاره به حضور نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در جلسه فوق بیان کرد: این نمایندگان نیز در جلسه فوق به بیان نقطه نظرات خود پرداخته و نکاتی را مطرح کردند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این زمینه کمیته تخصصی در کمیسیون اقتصادی مجلس تشکیل شد،ادامه داد: مسئولیت این کمیته به آقای احمد امیرآبادی فراهانی سپرده شد. همچنین مقرر شد کمیته فوق ظرف یک ماه آینده گزارش کاملی درباره مدل توسعه منطقه مکران به کمیسیون ارائه دهد.امیدواریم تا پایان برنامه هفتم توسعه که در صحن بررسی می‌شود بتوانیم گزارش فوق را به صحن علنی مجلس ارائه دهیم تا اقدامات بزرگی در این بخش صورت گیرد./

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها