اصلاحات نمایشی آل سعود برای پنهان کردن دیکتاتوری

کد خبر: 736429

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: پادشاهی عربستان برای از بین بردن در هم ریختگی در خاندان آل سعود، دست به یکسری اقدامات نمایشی زده است.

باشگاه خبرنگاران: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: پادشاهی عربستان برای از بین بردن در هم ریختگی در خاندان آل سعود، دست به یکسری اقدامات نمایشی زده است.
ابوالفضل حسن‌بیکی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درباره اعمال اصلاحات در عربستان نسبت به زنان اظهار کرد: در قرن اخیر همواره قدرت‌های بزرگی، چون آمریکا از طریق یکسری شعار‌های خودساخته به ویژه در زمینه آزادی، حقوق بشر و حقوق زنان و کودکان تلاش می‌کنند بر کشور‌های منطقه سیطره یابند و آمریکا هم به دنبال اعمال این مسئله در عربستان است. وی با بیان اینکه اغلب کشور‌های منطقه دموکراسی دارند و مسئولان از طریق رأی مردم به قدرت می‌رسند، گفت: این در حالی است که حکومت عربستان پادشاهی و انتسابی است و حکام این کشور تحت تاثیر و فشار افکار عمومی داخلی و بین‌المللی مبادرت به انجام یک سلسله اقدامات ظاهری کرده‌اند. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه طی چند دهه اخیر در این کشور شاهد تغییر ظاهری قوانین و مقررات بوده‌ایم، تصریح کرد: این اقدامات همواره صوری بوده و هیچ تاثیری در عملکرد حکومت اقتدارگرا و پادشاهی عربستان و ایجاد آزادی برای مردم نگذاشته است. حسن‌بیکی با اشاره به تحصیل تعدادی از خاندان سعودی در کشور‌های غربی خاطر نشان کرد: این مسئله منجر به ایجاد اختلاف شدید فرهنگی بین خاندان آل سعود شده و پادشاهی عربستان برای از بین بردن این در هم ریختگی، یکسری اقدامات نمایشی انجام داده تا بلکه از این طریق آرامشی در بین خاندان آل سعود و قدرت مرکزی به وجود آورد.
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت