لایحه بیمه زنان خانه‌دار در دست بررسی است

کد خبر: 738638

معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، بعدازظهر پنجشنبه 27 مهر در حاشیه بازدید از فعالیت‌های زنان کارآفرین روستایی در روستای چهل‌چشمه، به خبرنگاران گفت: حمایت از زنان در دولت دوازدهم بسیار جدی دنبال می‌شود.

خبرگزاری ایسنا: معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در سفر به استان فارس از فعالیت‌های کارآفرینی زنان در روستای چهل چشمه شهرستان شیراز به‌عنوان یکی از روستاهای نمونه در ایجاد اشتغال روستایی، بازدید کرد.

معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، بعدازظهر پنجشنبه 27 مهر در حاشیه بازدید از فعالیت‌های زنان کارآفرین روستایی در روستای چهل‌چشمه، به خبرنگاران گفت: حمایت از زنان در دولت دوازدهم بسیار جدی دنبال می‌شود. وی گفت: حمایت از زنان را در بحث‌های مختلف اجتماعی، حقوقی، اقتصادی و کارآفرینی و ... دنبال کرده و می‌کنیم. ابتکار با بیان اینکه لایحه بیمه زنان خانه‌دار در کمیسیون اجتماعی مراحل بررسی را طی می‌کند، این موضوع را دارای اهمیتی بالا دانست و گفت: اخیرا مطالعاتی در موضوع ارزش‌گذاری کار خانگی زنان در دست انجام است. وی آموزش جامعه خصوصا زنان کارآفرین برای آشنایی با تجارت الکترونیک، استفاده از فضای اینترنت و آی‌تی با هدف بازاریابی بهتر تولیدات و عرضه محصولات در بازارهای داخلی و خارجی را از اقدامات مهم دولت برشمرد. ابتکار اشتغال زنان در روستاها را یکی از بهترین هدف‌گذاری‌های دولت عنوان و اضافه کرد: روستای چهل چشمه شهرستان شیراز با سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی و دولت و همت مردم، نمونه‌ای موفق از اشتغالزایی و کارآفرینی را پیاده کرده است. ابتکار تاکید کرد: در روستای چهل‌چشمه نه تنها فرد بیکاری وجود ندارد بلکه افرادی هم که مهاجرت کرده‌ بودند به روستا بازگشته‌اند. معاون رئیس‌جمهور همچنین خاطرنشان کرد که صادرات محصولات تولیدی روستاها و اشتغال پایدار مبتنی بر نیاز مردم و محله‌ها در حال ارزیابی است. ابتکار بار دیگر تاکید کرد که موضوع استفاده از زنان در پست‌های مدیریتی به تمام مدیران در استان‌ها ابلاغ شده و بر این اساس تا پایان برنامه ششم و کار دولت، امیدواریم 30 درصد از پست‌های مدیریتی به زنان واگذار شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت