دیدار‌های جابری انصاری در ادامه روند گفتگو‌های آستانه

کد خبر: 813448

حسین جابری انصاری، دستیار ارشد وزیر امور خارجه و مذاکره کننده ارشد ایران در روند آستانه، با «سدات اونال» معاون وزارت خارجه ترکیه و رئیس هیات این کشور در مذاکرات آستانه دیدار و گفتگو کرد.

خبرگزاری مهر: دستیار ارشد وزیر امور خارجه در ادامه روند گفتگو‌های آستانه با تنی چند از مقامات ترکیه، روسیه و سوریه دیدار و در خصوص آخرین وضعیت تحولات سوریه رایزنی کرد.

حسین جابری انصاری، دستیار ارشد وزیر امور خارجه و مذاکره کننده ارشد ایران در روند آستانه، با «سدات اونال» معاون وزارت خارجه ترکیه و رئیس هیات این کشور در مذاکرات آستانه دیدار و گفتگو کرد.

جابری انصاری و اونال در این دیدار، ضمن بررسی آخرین تحولات مربوط به سوریه، در خصوص بیانیه پایانی و دستور کار نهمین کنفرانس بین المللی صلح سوریه رایزنی و تبادل نظر کردند.

همچنین در دیدار دیگری با «الکساندر لاورنتیف» نماینده ویژه پوتین در امور سوریه و رئیس هیات مذاکره کننده روسیه در روند آستانه دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که ورشنین معاون وزیر خارجه روسیه و هیات‌های دو کشور نیز حضور داشتند، دستیار ارشد وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران و نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه، آخرین وضعیت سیاسی و میدانی سوریه را مورد بحث و رایزنی قرار دادند.

این دیدار در چارچوب نهمین اجلاس روند آستانه و پس از اجلاس اخیر وزرای خارجه در مسکو و تحولات نظامی جدید در سوریه صورت می‌گیرد.

جابری انصاری و لاورنتیف همچنین پیرامون پی گیری اجرای مصوبات کنفرانس گفتگوی ملی سوریه در سوچی و دومین جلسه کمیته تبادل بازداشتی ها، ربوده شدگان و مفقودان بحران سوریه که در حاشیه این دور از مذاکرات آستانه برگزار می‌شود گفتگو کردند.

در دیدار جداگانه دیگری، جابری انصاری مذاکره کننده ارشد ایران در روند آستانه، با هیات سوریه به سرپرستی «بشار جعفری» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار روسای هیات‌های ایران و سوریه در نهمین کنفرانس بین المللی صلح سوریه (آستانه)، ضمن بررسی آخرین تحولات سیاسی و میدانی سوریه، در خصوص دستور کار نهمین اجلاس آستانه رایزنی و تبادل نظر کردند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها