اعضای کابینه دوازدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

کد خبر: 877951

اعضای کابینه یازدهم در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه ۱۱ مهر) هیات دولت در حیاط دولت با حضور در جمع خبرنگاران به سوالاتشان پاسخ دادند.

خبرگزاری ایسنا: رئیس جمهور با بیان اینکه آمریکا در اقداماتی که از دیماه سال گذشته تا به امروز علیه ایران شروع کرده، قطعاً از لحاظ سیاسی شکست بزرگی را متحمل شده است، تاکید کرد: آمریکا امروز در دنیا منزوی است و کسی شیوه‌های آمریکایی‌ها را نپذیرفته و قبول نخواهد کرد. حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در بخش دیگری از صحبتهایش با تاکید کرد: اینکه بگویند دولت می‌خواهد از بالا رفتن ارز، ریال به دست بیاورد، دروغ و تهمت است، چرا که دولت راه‌های سالمی را برای تأمین ارز مورد نیاز خود، دارد و نیازی به این کار ندارد و این اقدامات به ضرر دولت است.

همچنین مشروح گفتگو‌ها علی اکبر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، محمود واعظی رییس دفتر رئیس جمهور، لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور، محسنی بندپی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعیف امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با خبرنگاران را می‌توانید در لینک‌های زیر دنبال کنید.

امیدواریم روند نزولی قیمت ارز ادامه پیدا کند

محمود واعظی رییس دفتر رئیس جمهور گفت: امیدوار هستیم روند نزولی که از شنبه اغاز شده ادامه پیدا کند. وی اظهار کرد: با توجه به جلسات شورایعالی اقتصادی و همکاری که دستگاه‌های دیگر داشتند و همچنین سیاست‌هایی که دستگاه‌های دیگر اتخاذ کردند تاثیرات مثبتی روی بازار گذاشته و امیدواریم تلاش شود بازار روند عادی خود را داشته باشد و امیدواریم دلال‌ها یک روز ارز بخرند یک روز بفروشند و یک روز پیش خود نگه دارند و تمام شود.

تصمیمات دادگاه لاهه لازم‌الاجرا است

لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: با توجه به اینکه دادگاه لاهه زیرمجموعه سازمان ملل است، تصمیماتش توسط سایر کشور‌ها باید اجرا شود. وی در مورد اثرات تصمیمات دادگاه لاهه، خاطرنشان کرد: رای به نفع کشورمان موجب تثبیت حقوقی ایران، تایید مشروعیت ۱+۴ شده و جسارت بیشتری به شرکت‌ها برای همکاری با ایران می‌دهد و نگرانی‌های آن‌ها را کم می‌کند.

ارزش ریالی «سبد کالا» هفته آتی اعلام می‌شود/ شناسایی نیازمندان و برقراری عدالت دلیل تاخیرهاست

محسنی بندپی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: احتمالا هفته آینده تکلیف «بسته حمایتی» از اقشار آسیب پذیر نهایی می‌شود. ویبا اشاره به اینکه جلسات کارشناسی در دفتر معاون اول رئیس‌جمهور و کمیسیون برنامه و بودجه و اجتماعی مجلس برگزار شده است، اظهار کرد: احتمالا هفته آینده تکلیف این بسته نهایی می‌شود. جمعیت تحت پوشش این بسته حمایتی و ارزش ریالی سبد کالا هم هفته بعد اعلام می‌شود.

توضیحات مونسان درباره رونمایی از سردیس سرباز هخامنشی

علی اکبر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: احتمالا در روز یکشنبه هفته آینده مراسم رونمایی از سردیس سرباز هخامنشی با حضور خبرنگاران برگزار خواهد شد و ان‌شاءالله این قطعه را در شهر‌های مختلف کشور نیز به نمایش خواهیم گذاشت که مردم از نزدیک آن را ببینند.

حمله موشکی سپاه پاسداران بر اساس مصوبه شورایعالی امنیت ملی بود

امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح اعلام کرد: همانطور که خواست عموم مردم ایران بود، پاسخ تروریست‌ها داده شد، حمله موشکی سپاه پاسداران بر اساس مصوبه شورایعالی امنیت ملی بود. وی اظهار کرد: همانطور که از ابتدا گفته شد کسانی که علیه امنیت کشورمان اقدام کنند بایستی منتظر پاسخی سخت و کوبنده باشند. من هم ابتدا گفتم تروریست‌ها باید منتظر انتقام سخت و کوبنده جمهوری اسلامی ایران باشند.

قیمت دارو و تجهیزات پزشکی تحت تأثیر نرخ ارز نیست

سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت درباره تاثیر نرخ ارز بر قیمت دارو و تجهیزات پزشکی گفت: ما تقریبا کاری با نرخ ارز در زمینه دارو‌ها نداریم، در تجهیزات پزشکی و ملزومات هم همینطور است؛ چرا که قیمت ارز ما مشخص است که ۴۲۰۰ تومان است و تا سال آینده نیز به همین قیمت خواهد بود.

امیدواریم مشکلی برای ادامه تحصیل دانشجویان بازداشتی ایجاد نشود

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به آخرین وضعیت دانشجویان بازداشتی اظهار کرد: دانشجویانی که پرونده‌شان بررسی شده در حال تحصیل هستند و با صحبت‌هایی که انجام شده، امیدواریم مشکلی برای ادامه تحصیل آن‌ها پیش نیاید. وی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت دانشجویان بازداشتی اظهار کرد: براساس آخرین اطلاعاتی که در صحبت با قوه قضائیه و مسئولان مربوطه کسب کرده‌ایم، وضعیت این دانشجویان در حال بررسی است تا مشکل خاصی برای ادامه آن‌ها ایجاد نشود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت