رضایی: ترامپ از تحریم‌ها دست خالی بیرون خواهد آمد

کد خبر: 889505

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ترامپ یک قرارداد بین المللی را زیر پا گذاشته است، اما از تحریم‌ها دست خالی بیرون خواهد آمد.

خبرگزاری مهر: محسن رضایی در دیدار با لوئیس فراخان با استقبال از سفر هیات مسلمانان آمریکا گفت: امروز روز اتحاد مسلمین جهان است و شما برادران ما هستید و ما به شما اطمینان داریم. شما صادقانه صحبت می‌کنید و از اینکه در این موقعیت به کشور ما آمده اید، از شما تشکر می‌کنیم. آمدن شما نشان داد که فاصله‌ای بین ما و شما نیست. ما مسلمانان ایران و آمریکا با هم و در کنار هم هستیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به لوییس فراخان گفت: حقیقت این است که انقلاب اسلامی ما پرچم اسلام را بلند کرده است و اولویت اول ما اسلام است و سایر کشور‌های اسلامی باید اینگونه باشند. اگر ایران پرچم اسلام را بلند نمی‌کرد، در این سال‌ها با ظلم و ستم مواجه نمی‌شد. بیش از ۳۰۰ سال است که استعمارگران به منطقه ما آمده اند و اشغالگری می‌کنند.

رضایی گفت: دشمنان ما از اسلام می‌هراسند و می‌ترسند که اسلام دوباره احیا شود و اقتصاد و فرهنگ ما اسلامی شود. دشمنی آن‌ها با ما بر سر اسلام است. ما راه نجاتمان هم اسلام است. بدون اسلام ما به جایی نمی‌رسیم. همگان دیدند که ملی گرایی در ایران و عراق و مصر به جایی نرسید. پرچم ملی گرایی ناصر در مصر موفقیتی نداشت. اما اسلام ما را موفق خواهد کرد.

یک نهضت ضد هژمونی غرب باید ایجاد شود

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: در جنگ غرب با اسلام، هیچ کشور اسلامی به تنهایی پیروز نمی‌شود. باید اتحاد ایجاد کنیم. در این رویارویی مسلمانان جهان باید متحد شوند، یک نهضت ضد هژمونی غرب باید ایجاد شود.

رضایی افزود: ما علیه ظلم در این موقعیت که ترامپ ملت ما را با مشکل روبرو کرده است باید متحدتر از همیشه باشم. البته ما بیش از این می‌اندیشیم و می‌خواهیم یک نهضت بین المللی ایجاد کنیم. ما سیاه پوستان را جزیی از انقلاب اسلامی می‌دانیم. در بحث تسخیر لانه جاسوسی که دانشجویان ما رفتند و آنجا را گرفتند، حضرت امام دستور داد که سیاه پوستان و زنان بلافاصله آزاد شود. معنای این اقدام این بود که سیاه پوستان با ما هستند. ما با سیاه پوستان مشکلی نداریم.

در دهه آینده مسلمانان منطقه را آزاد خواهند کرد

رضایی تصریح کرد: امروز جهان اسلام در سخت‌ترین وضعیت است. فجایع میانمار تا سوریه و یمن و بحرین و آفریقا، نشان دهنده آن است که دست‌های شیطانی، مسمانان را قربانی می‌کند. حوادث نیجریه نشان می‌دهد که مسلمانان بدترین ظلم‌ها را تحمل می‌کنند. پیشرفت‌هایی هم در جریان است. آمریکایی‌ها تلاش‌های زیادی کرده اند، اما مردم در عراق و سوریه و یمن مردم جانانه می‌جنگند و مطمئن هستیم در دهه آینده مسلمانان منطقه را آزاد خواهند کرد. دست غیبی پشت سر این حوادث هست.

اطلاعات فراوانی از شکست‌های آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها در منطقه داریم

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: فرصت نیست که اخبار شکست‌های آمریکایی‌ها را در عراق و سوریه برای شما بگویم. در دو ماه اخیر در عراق به بعضی از نمایندگان مجلس عراق مبالغ زیادی را پیشنهاد دادند که نفر مورد علاقه شان دولت را تشکیل دهد. اطلاعات فراوانی از شکست‌های آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها داریم.

رضایی گفت: اسرائیل در ابوظبی تشکیلاتی درست کرده و می‌خواهد روی محمد بن سلمان کنترل و مدیریت داشته باشد، اما حادثه خاشقجی برنامه‌های آن‌ها را به هم ریخت. آن‌ها فکر می‌کنند که می‌توانند دنیا را اداره کنند، اما نمی‌دانند که دنیا صاحب دارد و باطل همیشه از بین خواهد رفت. آن چیزی که باقی می‌ماند، حقیقت و صداقت است و خداوند قدرتش از همه این تسلیحات بیشتر است و این پیروزی به امید خدا نزدیک است.

استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) گفت: چهل سال است که آمریکایی‌ها برای ما مشکل ایجاد می‌کنند. حمله عراق به پنج استان ما با حمایت آمریکا بود. قبل از آن در ایران کودتایی رویداد که افسرانی را که گرفتیم گفتند که آمریکایی‌ها به ما خط داده بودند.

ما ترامپ را شکست خواهیم داد

وی با اشاره به عهدشکنی دولت آمریکا افزود: آقای ترامپ هم آمده و یک قرارداد بین المللی را زیر پا گذاشته است. این رفتار غیر قانونی و غیر انسانی را با تمدید تحریم‌های ظالمانه ادامه می‌دهد. ما او را شکست خواهیم داد و به فضل خدا، اقای ترامپ از این تحریم‌ها دست خالی بیرون خواهد آمد.

رضایی تاکید کرد: بین رهبر ما و مردم رابطه خوبی است و مردم به رهبری اعتماد خوبی دارند. مردم زیادی در کشور‌های اسلامی در برابر تروریست‌ها از اسلام دفاع می‌کنند و شهید می‌شوند. وقتی ما چنین جوانان داوطلبی داریم، در دفاع از کشور هم با مقاومت پیروز خواهیم شد. آقای ترامپ جنگ روانی به راه انداخته است. ناو‌های آمریکا را تا نزدیکی کره شمالی برد، اما بعد مذاکره کرد. او شعار دروغین زیاد می‌دهد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ایران وطن همه مسلمانان است و امیدوارم که در این سفر، جنابعالی در دیدار‌هایی با مسئولان کشور، اتحاد مسلمانان آمریکا و مردم ایران را تحکیم ببخشید.

داماد ترامپ و خانواده او در عربستان منافعی دارند

در ادامه لوییس فراخان با ابراز خوشحالی از سفر به ایران گفت: من خوشحال هستم که در ایران هستم. من برای دوستی نمایشی اینجا نیستم. اگر دوست حقیقی باشیم، دوست خواهیم ماند.

وی افزود: دولت آمریکا هر روز دارد برای شما نقشه می‌کشد و طرح حمله و براندازی آن‌ها در ۷ کشور اسلامی در یک یادداشت‌های مشاورین ارشد به دست آمد که همیشه احساس می‌کردند که هیچ وقت نمی‌شود با ایران صلح برقرار کرد. چون نمی‌شود طرز فکر ایران اسلامی را عوض کرد. آن‌ها هیچ وقت نمی‌خوابند و همیشه روی ایران کار می‌کنند که یک دشمن داخلی در ایران درست کنند.

لوئیس فراخان گفت: می‌فهمم که دشمنان چه نقشه‌ای علیه ملت ایران کشیده اند و مایل هستم در کنار شما نقشه آن‌ها را متوقف کنم. ترامپ نمی‌تواند حسابش را با محمدبن سلمان را به خاطر قتل خاشقجی تصفیه کند، چون سرمایه‌گذاری زیادی روی سعودی‌ها انجام داده است و داماد ترامپ و خانواده او در عربستان منافعی دارند.

نباید بگذاریم سیاستمداران شیطانی دنیا را اداره کنند

رهبر جنبش امت اسلام آمریکا گفت: خدا در قرآن به ما می‌گوید که متحد باشید، اما برادران ما به خاطر حسد از هم جدا شدند. وقتی که حسد به درختی می‌افتد، تمام میوه‌ها فاسد می‌شود. به همین جهت در این ساعات که خاورمیانه ماشه جنگ جهانی سوم شده است، به ایران آمده ام. هیچ کشوری از این جنگ به سلامت خارج نخواهد شد. خداوند فرموده حقیقت پیروز می‌شود. هر کشوری که مسلمان باشد باید انحرافات خود را با قرآن اصلاح کند. نباید بگذاریم سیاستمداران شیطانی دنیا را اداره کنند.

وی گفت: شیطان می‌خواهد برادران با جنگ و نزاع برادران مسلمان خود را بکشد. زمانی با شاهزاده بندر در سفارت سعودی دیدار داشتم، از بندر پرسیدم که اینجا لشکریان آمریکا در این منطقه مقدس چه می‌کنند؟ او می‌خواست من را متقاعد کند که ما قراردادی داریم که هر وقت بخواهیم آمریکایی‌ها از اینجا خارج می‌شوند. به او گفتم که به درستی قرارداد‌ها و رفتار آمریکایی‌ها را چک نکرده است. آن‌ها با سرخ پوستان آمریکا هم قرارداد‌هایی داشتند که هیچگاه عمل نکردند. قذافی هم روزگاری به آن‌ها اعتماد کرد و همه چیز را به آمریکایی‌ها داد و آن‌ها قول دادند که او را به اوج برسانند. حافظه شما خیلی بد است و یک رئیس جمهور جدید آمده و قرارداد شما را پاره می‌کند. تمام دلار‌هایی که سهم مردم شماست را پس ندادند و الان برای جنگ آماده هستند. بندر گفت: ما ۸۰ میلیارد دلار به صدام دادیم که با کمک آمریکا به جنگ ایران برود. آن‌ها امام شما را هم یک مسلمان رادیکال می‌دانستند و از حضور و قدرت او هراس داشتند. به شاهزاده سعودی گفتم: نمی‌توانید توقع تفاهم با آمریکا را داشته باشید. ما سیاه پوستان در آمریکا نور اسلام را در ظلمت و تاریکی حس کردیم. اما شما این نور را از دست داده اید! شما به نور و هدایت خدا نیاز دارید.

ترامپ حتی نمی‌تواند به خودش کمک کند

لوییس فراخان گفت: امروز هم به دولت خودمان اخطار خواهم داد که تحریم کردن شما اشتباه بزرگی است، دوره‌ای که آمریکا به عنوان یک کشور بزرگ یکه تازی می‌کرد، تمام شده است. ترامپ نمی‌تواند حتی به خودش کمک کند. مسیحیان می‌گویند شیطان دروغگو است و هر روز دروغگویی‌های ترامپ را می‌شمارند. فقط شیطان است که با دروغ خلق شده است. شما آدم‌های باهوشی هستید و آدم دروغگو را به راحتی کنار خواهید زد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت