ترقی: روحانی عادت کرده به منتقدانش اتهام بزند

کد خبر: 902406

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه با اشاره به اظهارات رئیس جمهور درباره FATF گفت:‌اعتماد مردم به کنوانسیون‌ها و قراداد‌های بین المللی از دست رفته است.

خبرگزاری تسنیم: حجت الاسلام حسن روحانی روز دوشنبه و در جریان نشست با وزیر و معاونین وزارت راه و شهرسازی، خطاب به مخالفان تصویب لوایح مرتبط با کارگروه اقدام ویژه مالی موسوم به FATF گفته بود "می‌گوییم FATF باشد یا نباشد، یک نفر نمی‌گوید اگر FATF باشد یعنی ۲۰ درصد ارزان‌تر، اگر FATF نباشد یعنی ۲۰ درصد گران‌تر. کسی که شعار می‌دهد هزینه‌اش را هم پرداخت کند، نمی‌شود در این کشور یک نفر در نهاد یا ارگانی شعار بدهد و آثار شعارش را برای مردم ترجمه نکند.

اینگونه اظهار نظرات از جانب رئیس جمهور مسبوق به سابقه است. حجت الاسلام روحانی پیش از تصویب برجام و در جریان یکی از سفر‌های استانی خود، ضمن انتقاد از مخالفت‌ها با تصویب برجام در مجلس، مخالفان این توافقنامه را متهم به کاسبی از تحریم‌ها کرده بود.

حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با خبرگزاری تسنیم، در واکنش به اظهارات اخیر رئیس جمهور گفت: متاسفانه دولت آقای روحانی عادت کرده است که برای توجیه اقدامات خود، اتهاماتی را متوجه منتقدان و رقبای سابق بکند.

وی افزود: از جمله این اتهام زنی‌ها می‌توان به رقابت‌های انتخاباتی سال گذشته اشاره کرد که آقای روحانی برای تخریب رقیب، مدعی شد که اگر رقیب آن‌ها به قدرت برسد، خیابان‌ها را دیوارکشی می‌کند و نرخ دلار افزایش چندهزار تومانی پیدا خواهد کرد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه گفت: اظهارات رئیس جمهور مبنی بر اختلاف قیمت تمام شده کالا‌ها در صورت عدم تصویب لوایح مرتبط با FATF در حالی که مسئولان وزارت خارجه پیش از این اعلام کردند که هیچ تضمینی وجود ندارد که با عضویت در کارگروه اقدام ویژه مالی موسوم به FATF گشایش اقتصادی خاصی برای کشور به وجود بیاید.

وی با بیان اینکه پس از برجام اعتماد مردم نسبت به کنوانسیون‌ها و قراداد‌های بین المللی از دست رفته است، تاکید کرد: تجربه عضویت در کنوانسیون‌هایی، چون CFT به خوبی ثابت کرده است که نه تنها این کنوانسیون‌ها تاثیر مثبتی بر اقتصاد کشور نداشته بلکه کشور‌های سلطه‌گر قادر خواهند بود از تعهدات ما ذیل این کنوانسیون‌ها در راستای اعمال فشار به ایران استفاده کنند.

ترقی همچنین در واکنش به اظهارات رئیس جمهور که گفته بود "کسی می‌آید و از گوشه‌ای که نمی‌دانیم این تفکر از کجا است مردم را تحریک می‌کند که اگر این قرارداد یا کنوانسیون امضا شود و یا با این گروه مالی کار کنیم اسلام از دست می‌رود. کجا اسلام از دست می‌رود؟ کاش اسلام را می‌فهمیدید! " اظهار داشت: اکثر کسانی که در مخالفت با لوایح مرتبط با FATF اظهارنظر کرده‌اند اتفاقا از جمله کارشناسان حوزه دینی و اقتصادی هستند.

وی ادامه داد: از اظهارات آقای روحانی اینگونه برداشت می‌شود که ایشان احساس می‌کند تنها کسی است که اسلام را می‌شناسد و هیچ اسلام شناس دیگری در مجلس، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور ندارد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت