فلاحت پیشه: آمریکا نمی‌تواند از معاهده مودت خارج شود

کد خبر: 921937

رئیس کمیسیون امنیت ملی گفت: بهمنِ حضور مردم، تحریم‌های آمریکا را از بین می‌برد و توان چانه‌زنی را افزایش خواهد داد.

باشگاه خبرنگاران: فلاحت پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی جشن چهلمین سالگرد انقلاب را نخواهد دید، اظهار کرد: مردم ایران در روز ۲۲ بهمن ماه بغضشان را از دشمن بروز می‌دهند و معتقدم تحریم‌های ایالات متحده زیر بهمن حضور مردم دفن خواهد شد.

وی سیاست اصلی آمریکا را ضد ملت ایران دانست و تأکید کرد: حضور مردم توان چانه زنی سیاست مداران ایرانی را افزایش خواهد داد.

همچنین رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در پاسخ به توئیت مقامات خزانه‌داری آمریکا مبنی بر اینکه تحریم‌ها می‌آیند، بیان کرد: بهمن فردا می‌آید!

نسبت به رأی دادگاه لاهه خوشبین هستیم

در ادامه؛ فلاحت پیشه درباره نتیجه دادگاه لاهه گفت: نسبت به این موضوع خوش‌بین هستیم؛ آمریکایی‌ها مانند برجام برخلاف معاهده مودت، اموال را جمهوری اسلامی را مصادره کردند و نمی‌توانند خلافش عمل کنند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه خروج دولت ایالات متحده از پیمان مودت اثری بر نتیجه این دادگاه ندارد، تصریح کرد: واشنگتن متنی مبنی بر خارج شدن از این معاهده صادر نکرده و فقط اعلام خروج کرده است؛ به علاوه خود آمریکایی‌ها بار‌ها به آن استناد جسته‌اند و نمی‌توانند از آن بیرون بروند.

فلاحت پیشه تأکید کرد: صدور رأی موافق ایران، مانع از توطئه ایالات متحده در مصادره اموال جمهوری اسلامی خواهد شد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در پایان از برگزاری نشست آب با حضور وزیر نیرو و احتمال چند نشست دیگر با دو وزیر در این هفته خبر داد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت