دستور ویژه جهانگیری برای مدیریت شبانه روزی بازار شب عید

کد خبر: 927207

معاون اول رئیس جمهور از دستگاه‌های اصلی مرتبط با تامین کالا‌های مورد نیاز مردم خواست با کار شبانه روزی، بازار شب عید را به شکلی مناسب مدیریت کنند تا مردم دغدغه‌ای نداشته باشند.

خبرگزاری مهر: جلسه بررسی نحوه تامین کالا‌های اساسی مورد نیاز ایام پایان سال، ظهر امروز (چهارشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به افزایش تقاضا در ایام پایانی سال، از دستگاه‌های اصلی مرتبط با تامین کالا‌های مورد نیاز مردم خواست با کار شبانه روزی، بازار شب عید را به شکلی مناسب مدیریت کنند تا مردم در این زمینه دغدغه‌ای نداشته باشند.

وی اظهار داشت: با سیاست گذاری و برنامه ریزی‌های مناسب دولت، مردم در چند سال اخیر دغدغه‌ای برای تامین کالا‌های مورد نیاز شب عید نداشتند و شاهد رضایتمندی مردم طی سال‌های اخیر بودیم.

معاون اول رئیس جمهور افزود: امسال، اما بنظر می‌رسد که مردم با نگرانی کمبود کالا‌های اصلی مورد نیاز شب عید نظیر میوه، آجیل و شیرینی مواجه هستند که لازم است وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، دادگستری و سازمان تعزیرات حکومتی با کار جهادی و تلاش ۲۴ ساعته، دغدغه مردم را رفع کنند تا مردم نسبت به تامین کالا‌های مورد نیازشان دغدغه نداشته باشند و ایام پایانی سال با حداقل مشکلات سپری شود.

جهانگیری از استانداران، فرمانداران و اصناف مختلف کشور نیز خواست با جدیت هرچه بیشتر پای کار بیایند تا ایام پایانی سال و بازار شب عید امسال مانند سنوات گذشته به خوبی مدیریت شود و مردم دغدغه جدی برای تامین کالا‌های مورد نیاز نداشته باشند.

وی همچنین از سازمان برنامه و بودجه کشور و بانک مرکزی خواست برای تامین منابع مالی مورد نیاز وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت برای مدیریت بازار شب عید اهتمام جدی داشته باشند و روند پرداخت اعتبارات و منابع مالی مورد نیاز را تسریع کنند.

در این جلسه که وزرای کشور، دادگستری، رییس سازمان برنامه و بودجه، رییس کل بانک مرکزی و شهردار تهران نیز حضور داشتند، وزرای جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای تأمین اقلام و کالا‌های مورد نیاز شب عید و توزیع و عرضه این کالا‌ها ارائه کردند و از برنامه ریزی و اهتمام جدی خود برای مدیریت بازار ایام پایانی سال خبر دادند.

همچنین در این جلسه رییس کل بانک مرکزی نسبت به تخصیص منابع ریالی و ارزی مورد نیاز برای تأمین کالا‌های اساسی اطمینان خاطر داد. در این جلسه علاوه بر بحث و تبادل نظر در خصوص تأمین میوه، آجیل و شیرینی برای ایام پایانی سال، موضوع تأمین گوشت، مرغ، روغن، شکر، پوشاک و لوازم خانگی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پس از ارائه گزارش نمایندگان دستگاه‌های مرتبط، تصمیمات لازم برای تأمین این اقلام به میزان مناسب اتخاذ شد.

گفتنی است، در این جلسه مصوب شد که صادر کنندگان به میزان ارز ناشی از صادرات می‌توانند واردات انجام دهند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت