واکنش مهدی چمران به تهدید آمریکایی‌ها برای جنگ نظامی

کد خبر: 940047

نایب رئیس جبهه مردمی نیرو‌های انقلاب گفت:‌اساسا آمریکا در شرایطی نیست که بخواهد جنگی نظامی علیه ایران به راه بیندازد.

خبرگزاری تسنیم: مهدی چمران نایب رئیس جبهه مردمی نیرو‌های انقلاب درباره تهدید آمریکایی‌ها برای جنگ نظامی و حضور ناو آن‌ها در خلیج‌فارس و همچنین مطرح کردن بحث مذاکره توسط مقامات آمریکایی در روز‌های اخیر گفت: اساسا آمریکا در شرایطی نیست که بخواهد جنگی نظامی علیه ایران به راه بیندازد.

وی با بیان اینکه جنگ‌هایی که آمریکایی‌ها در دو دهه گذشته در منطقه به راه انداختند، با هزینه‌های سنگین و دستاورد‌های اندک برای آن‌ها همراه بوده است، تاکید کرد: مقامات آمریکایی به خوبی بر این مسئله واقف هستند که ایران با دیگر کشور‌های منطقه تفاوت‌های زیادی دارد و اینطور نیست که به راحتی بتوان حمله نظامی علیه ایران را عملی کرد؛ بنابراین روش آمریکا روش قلدر‌هایی است که سعی می‌کنند با نمایش ادوات نظامی خود همچون ناو‌های هواپیمابر طرف مقابل خود را ارعاب و تهدید کنند.

نایب رئیس جبهه مردمی نیرو‌های انقلاب ادامه داد: آمریکایی‌ها ناو هواپیمابری که از مدت‌ها قبل برای حضور در خلیج فارس برنامه‌ریزی کرده بود را به موضوع تهدید نظامی ایران ارتباط می‌دهند. در شرایطی که وقتی همین ناوهواپیمابر وارد آب‌های ایران می‌شود باید از نیرو‌های سپاه با زبان فارسی درخواست مجوز عبور کند.

چمران با بیان اینکه قطعا آمریکایی‌ها به خوبی می‌دانند که فیل بزرگی که به خلیج فارس گسیل کرده‌اند در تیررس سجیل‌هایی ایرانی قرار دارد، تصریح کرد: ملت ایران ملتی نیست که در برابر تجاوز بیگانگان دست روی دست گذاشته و نظاره‌گر اقدامات تجاوزکارانه دشمنان باشد.

وی با تاکید بر اینکه رسانه‌های ضدانقلاب در راستای سیاست‌های آمریکا جز خالی کردن دل مردم کار دیگری ندارند، گفت: البته متاسفانه برخی رسانه‌های داخلی که بنده اسم آن‌ها را پادو‌های داخلی آمریکا می‌نامم، دانسته یا نداسته طبل توخالی و خیالی جنگ را به صدا در می‌آورد تا نتیجه ترس مردم، فشار‌های اقتصادی و سیاسی این شود که دولت ایران بار دیگر پای میز مذاکره ذلت‌بار با آمریکا بنشیند.

چمران در پایان خاطرنشان کرد: گفتگو با قلندری به نام آمریکا جز سازش معنای دیگری ندارد. نمونه گفتگو و مذاکره با آمریکا همین توافقنامه برجام بود که علی‌رغم عدم پایبندی آمریکایی‌ها به تعهداتشان، ولی بازهم از این توافقنامه خارج شدند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت