نفتکش «آدریان دریا» در لیست تحریم‌های آمریکا

کد خبر: 952733

ترکیه اعلام کرد نفتکش ایرانی که در مرکز اختلافات بین واشنگتن و تهران قرار دارد به سمت لبنان می‌رود، ولی آمریکا بعد گفت این کشتی عازم سوریه است.

خبرگزاری تسنیم: ترکیه اعلام کرد نفتکش ایرانی که در مرکز اختلافات بین واشنگتن و تهران قرار دارد به سمت لبنان می‌رود، ولی آمریکا بعد گفت این کشتی عازم سوریه است.

به گزارش رویترز، ترکیه اعلام کرد نفتکش ایرانی که در مرکز اختلافات بین واشنگتن و تهران قرار دارد به سمت لبنان می‌رود، ولی آمریکا بعد گفت این کشتی عازم سوریه است.

نفتکش آدریان دریا که قبلا گریس ۱ نامیده می‌شد پس از بار‌ها تغییر مسیر، روز جمعه به سمت بندر اسکندرون ترکیه در ۲۰۰ کیلومتری پالایشگاه بانیاز سوریه حرکت کرد که تصور می‌شد مقصد اولیه این نفتکش باشد.

آخرین تغییر مسیر، این کشتی را در جهت سوریه قرار داده است و این احتمال را افزایش داده که انتقال کشتی به کشتی محموله آن در نزدیکی ساحل لبنان صورت گیرد.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا گفت: «ما اطلاعات موثقی داریم که این نفتکش عازم طرطوس سوریه است».

او قبلا گفته بود اگر این نفتکش به سوریه برود واشنگتن اقدامات لازم را در راستای تحریم‌های آمریکا انجام می‌دهد.

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه گفت علیرغم اطلاعات ردیاب کشتی ها، این نفتکش مطمئناً به بنادر ترکیه نمیرود و مقصد آن آب‌های لبنان است.

وی قبلاً گفته بود که نفتکش آدریان دریا عازم بندر مین لبنان است، ولی بعد اعلام کرد: «منظور من این نبود که این نفتکش به بندر لبنان می‌رود بلکه طبق اطلاعاتی که به دست آورده ایم، مقصد آن آب‌های قلمروی این کشور است».

علی حسن خلیل، وزیر دارایی لبنان در پاسخ گفت: «ما نمی‌دانستیم که نفتکش ایرانی آدرین دریا به سمت لبنان می‌آید».

وزیر خزانه‌داری آمریکا روز جمعه نفتکش آدریان دریا را در لیست سیاه خود قرار داد و ناخدای آن را تحریم کرد.

این نفتکش به اتهام حمل نفت ایران به سوریه در نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا در جبل الطارق توقیف شده بود.

وزارت خزانه‌داری آمریکا نفتکش «آدریان دریا» را در لیست تحریم‌ها قرار داد وزارت خزانه‌داری آمریکا نفتکش ایرانی آدریان دریا را در لیست تحریم‌های خود قرار داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا بامداد شنبه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که نفتکش ایرانی «آدریان دریا» در لیست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته و به عنوان اموال مسدود به شمار می‌آید.

وزارت خزانه داری آمریکا همچنین کاپیتان این نفتکش را در لیست تحریم‌های خود قرار داد.

نفتکش گریس ۱ حدود ۲ ماه پیش توسط تفنگداران انگلیس در تنگه جبل الطارق توقیف شده بود و سرانجام جبل‌طارق حدود دو هفته پیش این نفتکش را آزاد کرد. گریس‌۱ از آن زمان نامش را به «آدریا‌ن‌دریا» تغییر داد و با پرچم جمهوری اسلامی ایران حرکتش را آغاز کرد.

پامپئو: نفتکش آدریان دریا به سوی بندر طرطوس سوریه می‌رود وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد که واشنگتن اطلاعات قابل اطمینانی دارد که نفتکش ایرانی آدریان دریا به سوی بندر طرطوس سوریه می‌رود.

به گزارش تسنیم، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا بامداد شنبه در پیامی در توئیتر مدعی شد که «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران به انگلیس تضمین داد که نفتکش ایرانی آدریان دریا به سوی سوریه نمی‌رود.

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه پیام توئیتری خود نوشت که واشنگتن اطلاعات قابل اطمینانی دارد که که این نفتکش به سوی طرطوس سوریه می‌رود.

وی در پیام خود ابراز امیدواری کرد که شرایط تغییر کند و گفت: اعتماد به ظریف اشتباه بزرگی بود.

از سوی دیگر دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا بامداد شنبه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که نفتکش ایرانی «آدریان دریا» در لیست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته و به عنوان اموال مسدود به شمار می‌آید.

وزارت خزانه داری آمریکا همچنین کاپیتان این نفتکش را در لیست تحریم‌های خود قرار داد.

نفتکش گریس ۱ حدود ۲ ماه پیش توسط تفنگداران انگلیس در تنگه جبل الطارق توقیف شده بود و سرانجام جبل‌طارق حدود دو هفته پیش این نفتکش را آزاد کرد. گریس‌۱ از آن زمان نامش را به «آدریا‌ن‌دریا» تغییر داد و با پرچم جمهوری اسلامی ایران حرکتش را آغاز کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت