حمله علی مطهری به یارانه نقدی: مردم باید کار کنند و به دولت پول دهند

کد خبر: 956587

علی مطهری با بیان اینکه پرداخت یارانه نقدی به همه مردم کار خوبی نیست، گفت: مردم باید کار کنند و به دولت پول دهند نه اینکه آخر ماه دست شان دراز باشد که دولت چیزی به آن‌ها بدهد.

خبرگزاری تسنیم: علی مطهری در مورد چگونگی پرداخت یارانه نقدی در کشور گفت: معتقدم یارانه باید فقط به خانوار‌های تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی، زنان بی سرپرست و‌اقشاری که در این سطح هستند پرداخت شود و یارانه دیگران قطع شود.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: خیلی از افرادی که یارانه نقدی دریافت می‌کنند نیازمند نیستند و دولت باید با قاطعیت نسبت به قطع یارانه این افراد اقدام کند. دولت در حال حاضر با کمبود بودجه مواجه است و باید از این راه بودجه‌ای را تامین کند تا کمکی برای معیشت مردم باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی در پاسخ به این سوال که قشر کارمند و کارگر هم تا حدودی به این یارانه نیاز دارند و اگر قرار باشد یارانه فقط به افراد تحت پوشش نهاد‌های حمایتی پرداخت شود تکلیف این افراد چه خواهد شد، به عصر ایران گفت: این یارانه مبلغی نیست که بگویم این اقشار خیلی به آن محتاج باشند، این یارانه فقط باید به همان اقشاری که ناتوان هستند پرداخت شود.

مطهری با بیان اینکه پرداخت یارانه نقدی به همه مردم کار خوبی نیست گفت: دولت باید زودتر از این‌ها نسبت به حذف یارانه‌ها اقدام می‌کرد، هربار از ترس انتخابات عقب نشینی کردند و این درست نیست.

این نماینده مجلس افزود: پرداخت یارانه خلاف اقتصاد مقاومتی است. معنی ندارد آخر ماه دولت به مردم پول بدهد، مردم باید کار کنند و به دولت پول دهند نه اینکه آخر ماه دست شان دراز باشد که دولت چیزی به آن‌ها بدهد. یارانه باید به اقشار ناتوان و کسانی که مشکل دارند و قدرت کار ندارند پرداخت شود، معنی ندارد به مردم سالم یارانه بدهیم.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در مورد یارانه‌های پنهان نیز گفت: قیمت حامل‌های انرژی باید از سال‌های قبل افزایش پیدا می‌کرد، متاسفانه دولت به موقع این کار‌ها را انجام نداد و الان، چون مردم در شرایط سخت اقتصادی هستند اجرا آن مشکل است.

وی اضافه کرد: اگر از همان ابتدای دولت دهم و یا یازدهم قیمت حامل‌های انرژی آزاد می‌شد بهتر بود. در لایحه بودجه ۹۸ نیز این پیشنهاد را دادم، اما مجلس موافقت نکرد و بیش‌تر ملاحظات سیاسی مطرح است که زیر بار این موضوع نمی‌روند یعنی هم مجلس و هم دولت ملاحظات سیاسی دارند و این خوب نیست چراکه ما باید مصلحت مردم را ملاک تصمیم گیری هایمان قرار دهیم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت