نماینده مجلس:روند کاهش قیمت مسکن تدوام دارد

کد خبر: 957515

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران با بیان اینکه روند کاهش قیمت مسکن تدوام دارد، گفت: مهم‌ترین راهکار دولت برای کنترل قیمت مسکن، تولید مسکن انبوه با متراژ پایین و مناسب زوج‌های جوان است.

خبرگزاری تسنیم: علیم یارمحمدی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت بازار مسکن، گفت: بازار مسکن در شرایط کنونی پس از مدت‌ها التهاب و افزایش دچار ثبات و آرامش شده است.

وی درباره دلایل روند کاهش قیمت مسکن، افزود: علت اصلی ثبات در بازار، اشباع شدن قیمت‌ها از تورم فزآیند ۲ سال گذشته و همچنین عدم تمایل خریداران برای خرید مسکن است که به دلیل همین کاهش تقاضا، قیمت‌ها کمی تعدیل شده است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تأثیر مثبت برنامه‌ریزی دولت برای تولید انبوه مسکن بر بازار، اظهار داشت: وزارت مسکن راه و شهرسازی نیز در چند ماه اخیر برنامه‌ریزی‌های را برای تولید انبوه صورت داده که این مسئله از نظر روانی در مدیریت بازار مسکن اثرگذار بوده است.

یارمحمدی با تأکید بر اینکه برای تدوام شرایط موجود و ادامه روند کاهشی قیمت مسکن دولت باید برای مدیریت بازار مسکن اقدامات سیاستی و بازدارنده داشته باشد، اضافه کرد: در شرایط کنونی شاهد روند کاهشی قیمت مسکن هستیم و این روند تداوم دارد؛ البته این شرایط زمانی می‌تواند پایدار باشد که دولت برنامه تولید انبوه و در کنار آن برنامه‌های حمایتی و سیاستی را به صورت مداوم داشته باشد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس با بیان اینکه مهم‌ترین راهکار دولت برای کنترل قیمت مسکن، تولید مسکن انبوه با متراژ پایین و مناسب زوج‌های جوان است، تصریح کرد: با این اقدام عرضه افزایش یافته و و تقاضا وضعیت معقولی به خود می‌گیرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس افزود:البته امروزه دلالان و سوداگران بخش مسکن برای بالا نگه داشتن قیمت‌ها و جلوگیری از کاهش قیمت، اقدام به معاملات صوری می‌کنند. از این رو در شرایط کنونی بخش قابل توجه‌ای از معاملات توسط این افراد صورت می‌گیرد، هر چند همین میزان معاملات سفته‌بازانه و مخرب نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیر پیداکرده است.

یارمحمدی گفت: با این حال امیدواریم برنامه مالیاتی دولت برای کنترل سفته بازی در اقتصاد کشور به زودی پیاده سازی شود و بازار مسکن از این محل به آرامش برسد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت