بادامچیان: دولت پاسخگوی تصمیمات آسیب‌آور خود نیست

کد خبر: 964921

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به اینکه دولت نهایت بی‌تدبیری را در اجرای طرح افزایش قیمت بنزین داشت، گفت: مسئولان دولتی پاسخگوی تصمیمات آسیب‌آور خود نیستند.

خبرگزاری فارس: به نقل از روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی، اسدالله بادامچیان دبیرکل این حزب در نشست دبیران حزب با اشاره به سالگرد شهادت دانشجویان مبارز و روز دانشجو اظهار داشت: دانشجویان پس از کودتای آمریکایی انگلیسی ۲۸ مرداد ۳۲، دخالت آمریکا در ایران را محکوم کردند و رییس‌جمهور وقت آمریکا را با نفرت خود مواجه نمودند و رژیم مزدور پهلوی در انتقام گیری از دانشجویان، آن‌ها را به خاک و خون کشید.

وی نقش دانشجویان را در خنثی کردن توطئه‌های آمریکا و ناکام گذاشتن برنامه‌های استکباری ستود و افزود: در سال‌های اخیر، جریان لیبرالیستی غربگرا کوشیدند این مقاومت دانشجویی را به نفع خود مصادره کنند و میراث خوار واقعه ۱۶ آذر شوند، اما هوشیاری دانشجویان و نسل جوان پرورش یافته در فضای جمهوری اسلامی اجازه نداد این تحریف تاریخ اتفاق بیفتد و مراسم ۱۳ آبان و حضور دانشجویان در نفی سلطه گری آمریکا و غرب بهترین گواه است.

بادامچیان موضع عراقچی درباره برجام را بیان واقعیت حقیقی برجام دانست که نه تنها تحریم‌ها را برنداشت، بلکه بر آن افزود.

وی سخن رییس جمهور در نفی مذاکرات با آمریکا و اینکه دیگر سرمان کلاه نمی‌رود را یک اعتراف کلیدی دانست که قصد مذاکره کنندگان آمریکایی را کلاه گذاشتن بر سر دیگران می‌داند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تأکید کرد: برجام پایان یافته است، زیرا آمریکا دیگر به برجام برنمی گردد. اروپا نیز نشان داده توان پیمودن راهی مستقل از آمریکا را در برجام ندارد. بدیهی است که عقود و قرارداد‌ها را نمی‌توان یکطرفه ادامه داد و ایران نیز به کاهش تعهدات خود عمل کرده است. از این رو بهترین راه این است که به کاهش تعهدات برجامی باید سرعت داد، زیرا یک قرارداد پایان یافته قابل اجرا نیست.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی درباره فرمان رهبر انقلاب درخصوص اعمال رأفت اسلامی نسبت به بازداشت شده‌های اخیر گفت: تدبیر و درایت رهبر معظم در مهار توطئه‌ای که گفته می‌شود سه سال دشمنان انقلاب برای آن تدارک دیده بودند، تدابیر رهبری، سیاست‌ها و خواسته‌های دشمنان اسلام و ایران را ناکام می‌گذارد و این هوشمندی زبانزد اندیشه‌های سیاسی و سرویس‌های امنیتی دشمنان است. تفکیک اشرار از مردم عادی و از برخی که فریب خورده بودند، ظرف سه روز فتنه، دشمنان را مهار کرد و اکنون بین سران و فعالان و مزدوران استکبار و اغتشاش‌های اخیر در نوع برخورد با آنان، معظم له رأفت اسلامی را محور دانسته اند.

بادامچیان در ادامه افزود: ملت ما انتظار دارد که مسئولان اقدامات خود را و چگونگی توطئه‌های مستکبرین و عوامل اصلی وابسته و خودفروخته به امریکا و صهیونیست‌ها را به مردم گزارش دهند و اشرار و آدمکشان و تخریب گران اموال مردم و عمومی برخورد جدی عبرت آموز و ریشه کن کننده شود، ولی با فریب خورده‌ها و افراد عادی مدارا گردد.

وی با تقدیر از حضور گسترده مردم عراق در راهپیمایی اخیر گفت: بهترین راهکار دفع شر دشمنان و فتنه گران و تفرقه اندازها، وحدت و حضور مردم است با هدایت مرجعیت و مردم عراق و لبنان نیز از همین روش می‌توانند دشمنان خدا و مردم را به انزوا بکشانند.

بادامچیان افزود: دولت نهایت بی تدبیری را در اجرای طرح افزایش قیمت بنزین داشت و وعده داد جلوی گرانی سایر کالا‌ها را می‌گیرد، متأسفانه اکنون مسئولان دولتی پاسخگوی تصمیمات آسیب آور خود نیستند و به وعده‌ها نیز عمل نمی‌کنند.

وی تأکید کرد: دولت حداقل می‌تواند از افزایش قیمت‌های مرتبط با خدمات دولتی را بگیرد. این خواست مردم است و دولت به جای وعده مکان دادن برای اعتراضات بهتر است طوری با مردم رفتار کند که به خواسته‌های مردم عمل نماید که جایی برای اعتراض نگذارد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به پیشنهاد میرسلیم برای مناظره با رییس جمهور اظهار داشت: نامزد حزب در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ و رییس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی از رییس جمهور خواسته که در یک مناظره با وی شرکت کند، ولی تاکنون آقای روحانی پاسخی به این پیشنهاد نداده است. در حالی که این مناظره می‌تواند فصلی نو در پاسخگویی به ملت و روشنگری سیاسی را رقم بزند. من امیدوارم که ایشان به زودی پاسخ مثبت به این خواسته به حق بدهد.

بادامچیان درباره نشست ناتو تصریح کرد: دوران نیاز اروپا به ناتو گذشته است و ترامپ می‌گوید اروپا سهم هزینه‌های ناتو را بپردازد و آمریکائی‌ها حاضر نیستند با ۲۲ تریلیون دلار بدهی، هزینه‌های ناتو را بپردازند و شرکای ناتو هزینه‌ای ندهند. توهم در دوران دو قطبی شوروی ـ آمریکا توجیه وجودی داشت. اکنون نه خطر شوروی برای اروپا و غربی‌ها هست و نه آمریکا دیگر ابرقدرت است؛ و همان طور که پیمان ورشور به پایان رسیده است و آمریکا مجبور است و آمریکا مجبور است ناتو را در پنتاگون ادغام کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت