توصیه جهانگیری به مدیران بنگاه‌های تولیدی

کد خبر: 965189

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه باید نسبت به پرداخت به موقع حقوق کارگران و جلوگیری از آسیب به وضعیت معیشتی آنها حساسیت داشته باشیم، گفت: مدیران بنگاه‌های تولیدی اجازه ندهند مسائل کارگری دستمایه بهره‌برداری جریانات سیاسی شود.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از پایگاه اطلاع‌‌رسانی ریاست‌جمهوری، جلسه بررسی مسائل و مشکلات واحد‌های بزرگ تولیدی استان مرکزیبه ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد.

اسحاق جهانگیری در این جلسه از شرکت‌های هپکو، واگن پارس و آذرآب به عنوان سه کارخانه مهم صنعتی کشور یاد کرد و گفت: در دوره‌ای که به دنبال احداث کارخانه‌های بزرگ در کشور بودیم، احداث این سه واحد تولیدی نقش مؤثری در صنعتی شدن کشور ایفا کردند.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به برخی مسائل و مشکلات پیش روی این سه کارخانه، بر ضرورت حل مسائل آنها در کوتاه‌ترین زمان ممکن تأکید کرد و از وزارت صنعت، معدن و تجارت خواست برای شناسایی موانع و رفع مشکلات این سه واحد تولیدی تلاش کند.

وی با تأکید بر اینکه مسائل کارخانه‌ها و مشکلات کارگری واحدهای تولیدی نباید وارد فاز سیاسی شود، تصریح کرد: مسائل کارخانه‌ها باید در سطح دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط و با تدبیر مدیران استان‌ها و ستاد تسهیل و رفع موانع، حل و فصل شود چرا که اگر این مسائل سیاسی شود، مشکلات پیچیده‌تر خواهد شد.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه باید نسبت به پرداخت به موقع حقوق کارگران و جلوگیری از آسیب به وضعیت معیشتی آنها حساسیت داشته باشیم، افزود: مدیران بنگاه‌های تولیدی باید تلاش کنند کارگران را زیر چتر حمایتی خود قرار دهند و با ارتباط و تعامل خوبی که با آنها برقرار می‌کنند، اجازه ندهند مسائل کارگری دستمایه بهره‌برداری جریانات سیاسی شود.

وی همچنین بر لزوم حمایت از مدیران بنگاه‌های تولیدی و عدم دخالت‌های نا‌به‌جای دستگاه‌های مختلف در اداره امور کارخانه‌ها تأکید کرد و گفت: نباید احساس امنیت و آرامش مالک و مدیران کارخانه‌ها خدشه‌دار شود، چراکه این امر می‌تواند به تمایل و رغبت سرمایه‌گذاری در واحدهای تولیدی آسیب وارد کند.

معاون اول رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه واگذاری بنگاه‌های تولیدی باید به بخش خصوصی دارای اهلیت که امکان اداره مطلوب واحد تولیدی را دارد، انجام شود از سازمان خصوصی‌سازی خواست ظرف دو هفته مسائل شرکت هپکو را با هماهنگی وزارت صنعت، معددن و تجارت تعیین تکلیف کنند.

همچنین در این جلسه که وزرای راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استاندار استان مرکزی، رئیس سازمان بورس، مدیرعامل شرکت راه‌آهن و مدیران عامل بانک‌های ملی و کشاورزی نیز حضور داشتند، گزارشی از مشکلات و مسائل پیش روی واحدهای تولیدی هپکو، واگن پارس و آذرآب ارائه شد و مدیران عامل این کارخانه‌ها به ارائه توضیحاتی در خصوص مسائل و دغدغه‌های خود و نیز ظرفیت فعال تولید و میزان اشتغال، این کارخانه‌ها پرداختند.

در ادامه این جلسه مهم‌ترین مسائل و مشکلات پیش روی این سه واحد تولیدی نظیر تعیین تکلیف مالکیت کارخانه، تأمین سرمایه در گردش، رسیدگی به معوقات کارگری، حل مسائل بازنشستگی و ... مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و پس از طرح نظرات و پیشنهادات مختلف، تصمیمات لازم برای حل مسائل این سه کارخانه اتخاذ شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت