حسینی: غالب نمایندگان مجلس دهم از روحیه جهادی برخوردار نیستند

کد خبر: 977704

سرلیست جبهه جهادگران با بیان اینکه غالب نمایندگان مجلس دهم از روحیه جهادی برخوردار نیستند و حتی برخی از نمایندگان حال و حوصله سرکشی به حوزه‌های انتخابیه را ندارند.

حسینی: غالب نمایندگان مجلس دهم از روحیه جهادی برخوردار نیستند

خبرگزاری فارس: سید محمد حسینی در نشست خبری جبهه جهادگران ایران اسلامی گفت: کشور ما به گونه‌ای نیست که مدیران با کار نیمه وقت و معمولی بتوانند کار خود را انجام دهند، بلکه باید تمام وقت و جهادی وقت بگذارند.

وی افزود: گاهی اوقات نمایندگان به طرح‌ها و لوایحی رأی می‌دهند که خبر ندارند آن طرح چیست؛ در صورتی که باید بداند به آن چیزی که رأی می‌دهد چیست؛ چون مسئولیت دارند و باید وقت بگذارند درخصوص طرح‌ها مطالعه و نیز شرایط کشور را رصد کنند.

سر‌لیست ائتلاف جهادگران ایران اسلامی با بیان اینکه یکی از ضعف‌های مجلس دهم، ضعف در عملکرد نظارتی است، خاطرنشان کرد: به خاطر همین ضعف دولت مشکل پیدا کرده است. خواسته مردم این است که مجلس به وظیفه نظارتی خود به خوبی عمل کنند.

حسینی ادامه داد: همچنین غالب نمایندگان مجلس دهم از روحیه جهادی برخودار نیستند و حتی برخی از نمایندگان حال و حوصله سرکشی به حوزه‌های انتخابیه را ندارند. یک نماینده علاوه بر نگاه محلی باید نگاه ملی داشته باشد.

وی با اشاره به این مطلب که متأسفانه در جریان‌های سیاسی کشور، نگاه باندی و حزبی حاکم شده و هر کسی از که همسو با نگاه باندی نباشد، ولو شایستگی داشته باشد، حذف خواهد شد، یادآور شد: فضای انتخابات امسال مقداری سردتر از ادوار گذشته شده، پس در این یکی دو روز باقی مانده به انتخابات باید کاندیدا‌ها تلاش کنند فضای انتخابات را گرم‌تر کنند و حتماً نباید رأی دهندگان را مجبور کنیم که لیستی رأی دهند، بلکه تعدد لیست بسیار زیاد است و مردم می‌توانند از لیست‌های مختلف، به کاندیدا‌های مختلف رأی دهند.

فعال سیاسی اصولگرا تأکید کرد: ما در مجلس تماشاچی نمی‌خواهیم، بلکه باید هرکدام از ۲۹۰ نفر نماینده یک فکر و یک اندیشه باشند.

حسینی با اشاره به لیست اصلاح‌طلبان گفت: زمانی اصلاح‌طلبان می‌گفتند که ما در کشور کاندیدای زیادی نداریم، ولی الان می‌بینیم که آن‌ها لیست می‌دهند و در تهران هم ۳۰ نفر کاندیدا را معرفی کرده‌اند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مجلس آینده با دولت زاویه خواهد داشت یا خیر عنوان کرد: یکسال از عمر دولت از زمان شروع مجلس یازدهم باقی مانده و باید خود را با مجلس تطبیق دهد، نه اینکه، چون دولت در رأس امور اجرایی است مجلس خود را با دولت تطبیق دهد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها