ذوالنوری: دولت برای پرداخت یارانه معیشت دست در جیب مردم کرد

کد خبر: 977832

کاندیدای منتخب شورای هماهنگی اصولگرایان گفت: آقای روحانی در جمع مردم یزد اذعان کرد که دولت می‌خواهد به ۱۸ میلیون خانواده ایرانی کمک معیشتی دهد، اما نگفت که می‌خواهم با دست کردن در جیب همین مردم، این کمک را بپردازم.

خبرگزاری فارس: حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنوری شب گذشته و در اجتماع مردم و ایثارگران استان قم در مسجد امیرالمؤمنین (ع) این شهر با اشاره به این که طبق فرموده مقام معظم رهبری هیچ معضل لاینحلّ در کشور وجود ندارد بیان کرد: بسیاری از مشکلات امروز کشور مربوط به داخل کشور، سوء مدیریت‌ها و حاکم شدن افرادی است که از جنس اصیل انقلاب نیستند.

وی اضافه کرد: امروز می‌بینیم که بخشی از کشور با مدیریت انقلابی و جهادی توانسته تا نظام اسلامی را به بالاترین پیشرفت‌های تکنولوژیک برساند، اما وقتی همین مدیریت در بخش‌هایی مثل صنعت حاضر نیست و به جای آن مغز‌های معیوب بر سر کار هستند، متأسفانه نتیجه این می‌شود که همچنان برخی خودرو‌ها به عنوان «مَرکب مرگ» تولید و توزیع می‌شوند.

نماینده مردم قم در مجلس دهم ادامه داد: در همین دولت فعلی بود که بنیاد نخبگان تعطیل شد، اما رهبر معظم انقلاب به قضیه ورود کردند و با دعوت از نخبگان و مخترعان کشور شرایط را به گونه‌ای تدبیر کردند که ضمن فعالیت مجدد این نخبگان و مخترعان، بیش از یک میلیارد و ۸۰۰ هزار دلار صرفه جویی ارزی برای کشور پدید آمد، در حالی که رئیس جمهور ما امروز بر این باور است که برای حل مشکلات، باید با کدخدا کنار بیاییم.

وی افزود: این فلج مغزی و «مغز معیوبِ واپس گرایِ پوسیده» که بنده از آن صحبت می‌کنم همین است که ما در اواخر سال قبل، طرح مستدل استیضاح آقای رئیس جمهور را تهیه کردیم، اما تنها ۱۸ نفر از نمایندگان آن را امضا کردند و حتی برخی از آنانی که حاضر به امضا نشدند به من می‌گفتند که این طرح را به این دلیل امضا نمی‌کنند که دولت برگزارکننده انتخابات مجلس یازدهم است و ممکن است برای آنان مشکل ساز شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه تأکید کرد: مشکل امروز مردم ما، وضعیت معیشتی، مسائل اقتصادی، بیکاری و البته آسیب‌های اجتماعی است که متأسفانه هیئت رئیسه مجلس هم این مسائل را به عنوان مباحث اولویت دار پیگیری نمی‌کند و بعضا به مسائل روزمره می‌پردازد.

وی تصریح کرد: بنده امروز از مردم می‌خواهم به نماینده‌ای رأی دهند که شفاف عمل کند و همچنین استیضاح رئیس جمهور را در مجلس یازدهم امضا کند و پای امضای خود نیز بایستد و کنار نکشد.

ذوالنوری با انتقاد از سخنان رئیس جمهور در یزد گفت: آقای روحانی در جمع مردم یزد اذعان کرد که دولت می‌خواهد به ۱۸ میلیون خانواده ایرانی کمک معیشتی دهد، اما نگفت که می‌خواهم با دست کردن در جیب همین مردم، این کمک را بپردازم.

کاندیدای منتخب شورای هماهنگی اصولگرایان قم ادامه داد: چرا باید ۱۵۶ هزار میلیارد تومان از سرمایه کشور به دلیل تصمیم اشتباه همین دولت در حذف کارت سوخت بسوزد؟

حجت الاسلام ذوالنوری آن گاه به بحث استعفا یا استیضاح رئیس جمهور پرداخت و گفت: مردم عزیز ما بدانند که بحث استعفا، یک فرافکنی است؛ اما استیضاح احتمالی بر خلاف آن استعفا، به معنای سوال و جواب و نوعی بازجویی است تا مسؤولان بدانند که نباید از زیر بار پاسخگویی شانه خالی کنند.

وی تصریح کرد: مردم باید نمایندگانی را به مجلس یازدهم بفرستند که جیبشان بسته باشد تا بتوانند دهانشان را باز کرده و با فساد مبارزه کنند.

وی ادامه داد: متأسفانه اکثریت مجلس دهم نمایندگانی انقلابی نیستند و تنها حدود ۱۳۰ نفر از ۲۹۰ نفر نماینده، عضو فراکسیون نمایندگان ولایی هستند که همین ۱۳۰ نفر هم، همیشه پای کار نیستند و در بزنگاه‌هایی که نیاز مبرم به آنان وجود دارد، همگی حضور جدی ندارند.

نامزد نمایندگی مردم قم در مجلس یازدهم ابراز امیدواری کرد که این مجلس با حضور ۲۹۰ نماینده جهادی و انقلابی شکل بگیرد تا هر یک این نماینده‌های بتوانند در طول ۴ سال نمایندگی خود، حداقل یکی از اولویت‌های کشور را پیگیری کنند و به نتیجه برسانند تا از این رهگذر، مردم شاهد تحولی اساسی در کشور باشند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت