اکبری: تعیین الگوی حمل‌ونقل در تهران و رفع آلودگی هوا جز اولویت‌های مجلس آینده باشد

کد خبر: 977965

عضو لیست وحدت گفت: الگوی حمل‌ونقل در تهران نیازمند بازنگری اساسی است که مجلس یازدهم می‌تواند در این باره با چارچوب‌های متناسب راهگشا باشد و می‌تواند مدیریت شهری و دولت را مؤظف کند که به صورت ریشه‌ای این موضوع را حل کند.

خبرگزاری فارس: عزت‌الله اکبری تالارپشتی عضو لیست وحدت، اظهار داشت: وحدتی که شب گذشته حاصل شد بسیار ضروری و لازم بود. هرچند که دیرهنگام بود ولی همین که نیروهای انقلاب اسلامی کنار یکدیگر به وحدت رسیدند مطلوب است.

وی درباره اولویت‌های مجلس یازدهم افزود: برنامه‌هایی برای شناسایی اولویت‌ها و دستور کارها تدوین شده است که به نظر من اولویت اول بهبود شرایط اقتصادی و معیشت مردم است. به طوری که باید این مسیر بسیاری از قوانین را به‌روز کنیم.

عضو لیست وحدت تصریح کرد:‌ قوانین موازی در کشور زیاد داریم ضمن اینکه قوانین ناکارآمد هم کم نیست اما باید برای رفع مشکلات و برون‌رفت از وضعیت سخت اقتصادی دولت و مجلس به سمت به‌روزی رسانی قوانین برویم.

** مجلس یازدهم به دنبال رفع خلا‌های مبارزه با قاچاق باشد

اکبری تالارپشتی خاطرنشان کرد: اگر امروز فروش نفت خام با مشکلات تحریم مواجه است اما این موضوع دلیلی برای گرفتاری مردم نیست و باید بکوشیم با اصلاح و بهبود قوانین و به‌روز‌رسانی آن معضلات را کم کنیم.

وی افزود: می‌توان به دولت به منظور جلوگیری از خام‌فروشی نفت تکالیفی را تعیین کرد. به طوری که می‌توانیم محصولات فرآوری شده فراسرزمینی عرضه کنیم.

عضو لیست وحدت تصریح کرد: رفع موانع تولید از دیگر اولویت‌های مجلس آتی باید باشد ضمن اینکه مبارزه با قاچاق و رفع خلا‌ءهای قوانین در بحث نظارت نیز باید از دیگر اولویت‌ها باشد.

اکبری تالارپشتی خاطرنشان کرد: اصلاح نظام بانکی به نحوی که تسیهلات به سمت تولید و نقدینگی در گردش هدایت شود از دیگر دستورکارهای مجلس یازدهم باید باشد این در حالی است که براساس آماری که وجود دارد از سال 94 تا 97 حدود 52 درصد صرف اعتبارات بازرگانی و خدمات شده است و فقط 27درصد از اعتبارات به تولید اختصاص پیدا کرده است.

وی افزود:‌باید به سمتی برویم که بانک‌ها را از بنگاهداری و زمین‌داری منع کنیم و نیمی از تسهیلات آنها را به تولید اختصاص بدهیم.

**هدف‌مند شدن فضای مجازی نیازمند قوانین است

عضو لیست وحدت گفت: اشتغال جوانان و کاهش بیکاری از دیگر مسائل امروز کشورمان است و برهمین اساس فهرست وحدت برای این موضوع برنامه‌های خود را در مجلس یازدهم در نظر گرفته است.

اکبری تالارپشتی تصریح کرد: مشکل مسکن و خانه از دیگر موضوعاتی است که باید به آن تمرکز ویژه‌ای داشت ضمن اینکه اقتصاد انرژی هم از موضوعاتی است که از آن غافل شده‌ایم و باید در مجلس یازدهم به این مسئله اهمیت فراوانی بدهیم.

وی افزود: قانون‌مند شدن و هدف‌مند شدن فضای مجازی روی زمین مانده و باید در این عرصه قوانین و چارچوب‌های ویژه‌ای را تدوین کنیم.

عضو لیست وحدت گفت: بحث آلودگی هوا و همچنین تأمین آب شرب مناسبی و همچنین توسعه حمل‌ونقل عمومی از دیگر موضوعاتی است که در حوزه انتخابیه تهران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

اکبری تالارپشتی در پایان گفت: الگوی حمل‌ونقل در تهران نیازمند بازنگری اساسی است که مجلس یازدهم می‌تواند در این باره با چارچوب‌های منتاسب راهگشا باشد و می‌تواند مدیریت شهری و دولت را مؤظف کند که به صورت ریشه‌ای این موضوع را حل کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت