هاشمی: هیچ مخفی‌کاری درباره کرونا وجود ندارد

کد خبر: 979504

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که «مسئولان وزارت بهداشت در ارائه آمار‌های مربوط به مبتلایان به کرونا و فوتی‌ها مخفی‌کاری نمی‌کنند»، از مردم خواست که به آن‌ها اعتماد کرده و با حفظ اصول پیشگیری زندگی عادی خود را ادامه دهند، چون استرس و اضطراب آسیب جدی به آن‌ها وارد می‌کند.

خبرگزاری ایسنا: یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که «مسئولان وزارت بهداشت در ارائه آمار‌های مربوط به مبتلایان به کرونا و فوتی‌ها مخفی‌کاری نمی‌کنند»، از مردم خواست که به آن‌ها اعتماد کرده و با حفظ اصول پیشگیری زندگی عادی خود را ادامه دهند، چون استرس و اضطراب آسیب جدی به آن‌ها وارد می‌کند.

همایون هاشمی اظهار کرد: آمار مسئولان وزارت بهداشت درباره مبتلایان به ویروس کرونا درست بوده ما جلسه‌ای با آن‌ها در مجلس شورای اسلامی داشتیم که توضیحات قانع‌کننده‌ای جهت جلوگیری از شیوع این ویروس ارائه کردند لذا مردم به آمار‌های ارائه شده از سوی مسئولان اعتماد کرده و نگران نباشند.

وی با تاکید بر این‌که «هیچ مخفی‌کاری برای کرونا وجود ندارد»، افزود: آمار‌های ارائه شده قابل اعتماد است، ولی این‌که عده‌ای که حتی پزشک هم نیستند این آمار‌ها را زیر سوال می‌برند جای تاسف است. اکنون زمان انتقاد نیست همه باید با همکاری و همبستگی جلوی این ویروس بایستیم. مردم هم با انجام پیشگیری‌های لازم اضطراب را از خود دور کنند.

رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس شورای اسلامی توضیح داد: شستن دست‌ها با محلول‌هایی با پایه الکلی و صابون بسیار مهم است باز هم تاکید می‌کنم که مردم اضطراب و نگرانی را از خود دور کرده و زندگی عادی‌شان را تعطیل نکنند. خبر‌های خوبی برای مهار این ویروس شنیده شده، ایران از پیک ابتلا به کرونا عبور کرده و وارد فاز کنترل شده است.

هاشمی یادآور شد: در حال حاضر بیش از ۳۰ کشور مبتلا به کرونا هستند، برخی کشور‌ها هم به خاطر منافع‌شان پنهان‌کاری می‌کنند، ولی ما براساس پروتکل‌ها، دستورالعمل‌ها و کد‌های جهانی و ملی و بومی عمل می‌کنیم. ما آنفلوآنزا را پشت سر گذاشتیم پس کرونا را هم مهار خواهیم کرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان درباره تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها گفت: اگر قرار بر تعطیلی مدارس باشد نباید خانواده‌ها به سفر بروند. این تعطیلات برای پیشگیری از شیوع کروناست نه این‌که به سفر رفته و خدایی نکرده این ویروس را منتقل کنند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت