انتقاد موسوی لارگانی به عملکرد دولت در کنترل قیمت بازار شب عید

کد خبر: 982056

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از عملکرد ضعیف وزارت صنعت در نظارت بر قیمت کالا‌های اساسی در بازار شب عید انتقاد کرد و گفت: مجلس یازدهم وزرای ضعیف را تعیین تکلیف می‌کند.

خبرگزاری مهر: حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در گفتگو با خبرنگار مهر با انتقاد از عدم نظارت دولت بر قیمت کالا‌های اساسی اظهارداشت: عملکرد دولت در کنترل قیمت کالا‌های اساسی و مورد نیاز مردم به شدت ضعیف است. این ضعف به ویژه در دولت دوازدهم افزایش یافته است و نمود بیشتری دارد. متأسفانه افراد ضعیف در دولت دوازدهم تصدی امور بازرگانی و نظارت بر بازار و اصناف را بر عهده گرفته‌اند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت در این ایام بسیار ضعیف عمل کرده است.

وی تصریح کرد: صدا و سیما در بخش‌های خبری مختلف اعلام می‌کند که خط تولید کارخانه‌های متعدد برای تولید مواد ضدعفونی‌کننده تغییر کرده است یا بسیاری از تولیدکنندگان اقدام به تولید لباس، ماسک و دستکش مخصوص کرده‌اند، اما علی‌رغم این تولیدات، ما شاهد عرضه مواد مورد نیاز مردم در بازار نیستیم.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در فصل پایانی سال قرار داریم و مردم مایحتاج ضروری خود را از بازار تهیه می‌کنند، اما نظارتی بر بازار وجود ندارد. از یکسو بسیاری از کارگران فصلی، کشاورزان و تولیدی‌های کوچک بیش از یک ماه است که تعطیل شده و درآمدی طی ماه‌های اخیر نداشته‌اند. از سوی دیگر، قیمت کالا‌ها به صورت سرسام‌آوری افزایش یافته و قدرت خرید مردم نادیده انگاشته شده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه مجلس دهم نظارت قوی بر عملکرد وزرای ضعیف صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی نداشت. با شروع مجلس یازدهم، نظارت بر عملکرد این دو وزارتخانه افزایش خواهد یافت و تعیین تکلیف خواهد شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت