روند ابتلا به کرونا در گیلان صعودی شد

کد خبر: 982271

نماینده وزیر بهداشت در استان گیلان با بیان اینکه ویروس کرونا در سرتاسر گیلان اپیدمی شده است گفت: این بی‌توجهی مردم به هشدار‌های وزارت بهداشت عواقب سختی داشته به طوری‌که روند ابتلا به کرونا در گیلان صعودی شد.

خبرگزاری تسنیم: محمد حسین قربانی با انتقاد بسیار شدید از بی‌توجهی مردم به هشدار‌های وزارت بهداشت مبنی بر عدم سفر و پرهیز از تردد‌های غیرضروری اظهار داشت: این بی‌توجهی مردم به هشدار‌های وزارت بهداشت در گیلان عواقب سختی داشته به طوری‌که از دیروز روند ابتلا به کرونا در استان صعودی شده است.

نماینده وزیر بهداشت در استان گیلان به پخش گزارش چند روز قبل در سطح کشور مبنی بر اینکه شرایط گیلان در بحران شیوع ویروس کرونا کمی بهتر شده است اشاره کرد و عنوان کرد: یکی از دلایل این امر این است که با تمهیدات خوبی که اندیشیدیم طرح بسیج ملی مقابله با کرونا و غربالگری با روند قابل قبولی در گیلان اجرا شد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اجرای طرح بیماریابی با همکاری و مساعدت کادر بهداشتی و بسیج سپاه پاسداران را در سطح استان گیلان مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: تاکنون بیش از یک میلیون نفر تحت پایش و غربالگری قرار گرفتند و بر اساس سامانه الکترونیکی با بسیاری از خانواده‌ها تماس برقرار شد.

قربانی ارائه راهنمایی‌های لازم به خانواده‌ها جهت مقابله با ویروس کرونا و ارسال دارو برای برخی از آنان را از جمله کار‌هایی که در چند روز گذشته نسبت به انجام آن در گیلان اقدام شده است خواند و ابراز داشت: برنامه بسیج ملی مقابله با کرونا و طرح غربالگری باعث شد از تعداد ورودی بیمار به بیمارستان‌های گیلان کاسته شود.

وی با بیان اینکه کاهش ورودی بیماران کرونایی به بیمارستان‌های گیلان و ارائه گزارش آن توسط وزیر بهداشت موجب شده مردم مجدداً موضوع بحران کرونا را در این استان به فراموشی بسپارند گفت: متأسفانه مردم جهت خرید‌های آخرسال خود وارد بازار‌ها شده‌اند به طوری‌که امروز دیدن صحنه جمعه بازار بسیار شلوغ شهر رشت بنده را به وحشت انداخت.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس با تأکید بر اینکه اگر همین روند فعلی و حضور بی‌مهابا مردم در سطح شهر و بازار ادامه پیدا کند به طور یقین روند ابتلاء به کرونا در گیلان سرعت می‌گیرد افزود: ما از تمام توانمان برای نجات گیلان استفاده می‌کنیم، اما اگر نمودار ابتلاء به ویروس کرونا در گیلان بالا برود وضعیت استان خیلی نگران کننده می‌شود.

نماینده وزیر بهداشت در استان گیلان ضمن درخواست مجدد از تمام مردم برای کاهش تردد‌های خود در سطح شهر‌ها و مناطق مختلف استان، تنها راه قطع چرخه انتقال ویروس کرونا را در خانه ماندن اعلام کرد و بیان داشت: اگر مردم همکاری نکنند کار ما در گیلان برای شکست کرونا سخت می‌شود و امیدوارم این اتفاق تلخ و نگران کننده رخ ندهد.

قربانی تهیه لوازم و تجهیزات مورد نیاز بیمارستان‌های گیلان و رفع بخش بزرگی از کمبود‌های مراکز درمانی استان را از جمله موفقیت‌هایی که در چند روزه اخیر به دست آمده ذکر کرد و اظهار داشت: با دستوری که مقام معظم رهبری صادر کردند و با پای کار آمدن ستاد فرماندهی کل قوا امیدواریم شرایط ما برای مقابله با کرونا در گیلان بهتر شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت