جا ماندن برخی خانواده‌های نیازمند از بسته‌های حمایتی

کد خبر: 985266

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه برخی از خانواده‌های محروم از گرفتن بسته‌های حمایتی جا مانده‌اند گفت: ویروس کرونا به کسب و کار مردم آسیب جدی وارد کرد.

خبرگزاری تسنیم: اسدالله عباسی لزوم توجه و مدیریت هر چه بیشتر متولیان ستاد مقابله با کرونا برای مهار این بیماری و توجه آنان به روستائیانی که از طریق فروش محصولات خود در بازار‌ها امرار معاش می‌کنند را خواستار شد و اظهار داشت: بسته‌های حمایت معیشتی به برخی از خانواده‌های محروم و نیازمند نرسیده است.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس اجرای عدالت در نحوه پرداخت و اعطای سبد‌های حمایتی را لازم و ضروری خواند و با بیان اینکه تمامی اقشار آسیب‌پذیر باید مشمول اجرای این طرح باشند عنوان کرد: هرگونه کوتاهی در بحث مدیریت بیماری کرونا به طولانی‌تر شدن این وضعیت در کشور و استان‌هایی نظیر گیلان حتی تا دو ماه آینده منجر می‌شود.

عباسی همکاری و مشارکت بسیار بالای مردم گیلان به ویژه در چند روز گذشته در برنامه فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از هرگونه سفر را مورد تقدیر قرار داد و تصریح کرد: نمی‌توان برای مدت طولانی مردم را در خانه حبس کرد، زیرا بسیاری از اقشار جامعه از طریق عرضه و فروش محصولات تولیدی خود در سطح بازار‌ها به زندگی ادامه می‌دهند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس وابستگی اقتصاد روستائیان به بازار‌های محلی را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه متولیان امر باید در این بخش برای کاهش آسیب به اقتصاد خانوار‌ها مدیریت لازم را اعمال کنند افزود: اگر مجموعه اقدامات مبارزه با شیوع ویروس کرونا زودتر آغاز می‌شد الان شاهد بروز چنین وضعیت سختی نبودیم.

وی هشدار‌های نمایندگان مجلس در مورد وضعیت وخیم شیوع ویروس کرونا در کشور و بی‌توجهی مسئولان و رئیس‌جمهور را یکی از علل اپیدمی شدن این بیماری تلقی کرد و ابراز داشت: اگر در همان روز‌های اولیه بنا به توصیه‌های ما تردد‌ها را محدود و از سفر‌ها جلوگیری به عمل می‌آمد ویروس کرونا تا این حد به نقاط مختلف کشور سرایت نمی‌کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرنطینه خانگی و شیب کند ابتلاء جدید به ویروس کرونا را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه مردم باید همچنان با وزارت بهداشت همکاری کنند افزود: امیدواریم با پایان تعطیلات شاهد ایجاد موج دوم کرونا در برخی از نقاط نباشیم از سوی دیگر اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی باید همچنان ادامه پیدا کند.

عباسی افزایش تجهیزات بیمارستانی و استفاده از ظرفیت خیران و NGO‌ها را در شرایط فعلی مورد تأکید قرار داد و گفت: کمبود‌هایی در بیمارستان‌های رودسر و املش از لحاظ دستگاه سی‌تی‌اسکن و دستگاه اکسیژن‌ساز وجود دارد که امیدواریم وزیر بهداشت و درمان بر اساس وعده‌هایی که قبلاً داده‌اند نسبت به رفع آن اقدام کنند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت