درخواست قاضی‌زاده درباره ۳۰ میلیارد دلار اعتبار تنظیم بازار ارز

کد خبر: 988761

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: علاوه بر موضوع عدم بازگشت ۴.۸ میلیارد دلار ارز تخصیص یافته به تامین کالا‌های اساسی ۳۰ میلیارد دلار اعتبار هم بدون مشخص بودن سازوکار تخصیص آن به تنظیم بازار ارز اختصاص یافته که از قوه قضائیه می‌خواهم به این موضوع ورود پیدا کند.

درخواست قاضی‌زاده درباره ۳۰ میلیارد دلار اعتبار تنظیم بازار ارز

خبرگزاری فارس: سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی گفت: سال ۹۶ اعتباری معادل ۳۰ میلیارد دلار برای تنظیم بازار ارز تخصیص یافت که هیچ نتیجه‌ای هم در پی نداشت.

وی افزود: به دنبال امضا و اجرای برجام ۳۴ میلیارد دلار از دارایی‌های ما آزاد شد که ۳۰ میلیارد دلار آن برای تنظیم بازار ارز اختصاص یافت.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: ساز وکار قانونی تخصیص این میزان اعتبار برای تنظیم بازار ارز مشخص نیست که آیا این کار با مجوز شورای پول و اعتبار بوده یا خیر و یا اینکه نحوه تخصیص آن به چه شکل بوده حواله بوده یا گشایش کار.

قاضی‌زاده خاطرنشان کرد: همانطور که گفتم از محل اجرای برجام ۳۴ میلیارد دلار از دارایی ما آزاد شد که ۳۰ میلیارد دلار آن اینگونه هزینه شده که هیچ نتیجه‌ای هم در پی نداشته و سود آن تنها به جیب دلالان رفته است.

وی در پایان گفت: دولت باید در قبال این موضوع به طور جد به مردم پاسخگو باشد و از قوه قضائیه می‌خواهم به این موضوع ورود پیدا کند.

انتهای پیام/

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها