سفیر ایران در روسیه با سرگئی ریابکوف گفت‌وگو کرد

کد خبر: 992725

سفیر ایران و معاون وزیر خارجه روسیه امروز در گفت‌و‌گویی تلفنی ضمن بررسی مسائل دوجانبه، درباره تلاش‌های غیرقانونی آمریکا برای تمدید تحریم‌های‌ تسلیحاتی علیه ایران به رایزنی پرداختند.

خبرگزاری فارس: کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو امروز (پنجشنبه) ۱۸ اردیبهشت ماه به منظور بررسی آخرین وضعیت همکاری‌های دوجانبه و بین‌المللی با «سرگئی ریابکف» معاون وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه تلفنی گفت‌و‌گو کرد.

در این گفت‌و‌گو، موضوعات مهمی از جمله تلاش‌های غیرقانونی آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران، فعالیت هسته‌ای ایران و همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، اتهامات بی اساس وارده از سوی کشورهای غربی در مورد فعالیت‌هایی فضایی ایران، سیاسی سازی امور صندوق بین المللی پول توسط آمریکا و مقابله با بیماری کرونا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفتند.

در پایان، ۲ طرف تاکید کردند رایزنی‌های نزدیک و گسترده بین مراجع دیپلماتیک ادامه یابد.

محمدجواد ظریف و سرگئی لاوروف وزرای خارجه ایران و روسیه نیز چندی پیش در گفت‌وگویی تلفنی طرح متوهمانه آمریکا در خصوص برجام را مردود و غیرعملی ارزیابی کردند.

مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا که چندی است در اظهارنظرهای متعدد از تلاش این کشور برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران سخن می‌گوید روز سه‌شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه با تکرار لفاظی‌ها علیه ایران گفت کشورش از همه ابزارهای در دسترس خود برای جلوگیری از دسترسی ایران به سلاح استفاده خواهد کرد.

گفتنی است، تلاش‌های آمریکا در حالی صورت می‌گیرد که ممنوعیت‌های مربوط به فروش سلاح به ایران به موجب مفاد قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد از روز ۱۸ اکتبر ۲۰۲۰ (مهرماه) برداشته خواهد شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت