ظریف خطاب به کشورهای غربی: فلسطینی‌ها نباید تاوان جنایات شما را بپردازند

کد خبر: 995568

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه کشتار یهودیان در اتاق‌های گاز در اروپا «راهکار نهایی» تمدن غربی بوده است، تأکید کرد که مردم فلسطین نباید تاوان جنایات و گناهان غربی‌ها را بپردازند.

خبرگزاری تسنیم: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جهوری اسلامی ایران روز پنج‌شنبه در پیامی توئیتری خاطرنشان کرد که ملت فلسطین تنها به دنبال این هستند که حق خود را از طریق یک همه‌پرسی بگیرند و نباید تاوان کشتار یهودیان توسط تمدن‌های غربی را بپردازند.

ظریف در این پیام توئیتری نوشت: «منزجرکننده است که آنهایی که تمدنشان "راهکار نهایی" را در اتاق‌های گاز یافت، به آنهایی که به دنبال یک راهکار واقعی در صندوق‌های رأی از طریق یک همه‌پرسی هستند، حمله می‌کنند.»

وی افزود: «چرا آمریکا و غرب اینقدر از دموکراسی می‌ترسند؟ فلسطینی‌ها نباید تاوان جنایات یا گناهان شما را بپردازند.»

اخیراً برخی مقامات غربی با دروغ‌پراکنی درباره پوستر «قدس‌، خرمشهر دیگر می‌شود» که در آستانه روز جهانی قدس در پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی منتشر شده است،‌ جمهوری اسلامی ایران را به یهودستیزی متهم کرده‌‌اند.

«مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در واکنش به انتشار پوستر «قدس‌، خرمشهر دیگر می‌شود» در پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری، جمهوری اسلامی ایران را به یهودی‌ستیزی متهم کرده و مدعی شده بود که عناد با صهیونیسم ــ که وی آن را یهودی‌ستیزی جلوه داده است ــ خواست مردم ایران نیست.

دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در پیامی توئیتری در پاسخ به این ادعاهای بی‌اساس نوشت: «لازم است به وزیر خارجه خبیث رژیم تروریستی آمریکا یادآور شوم که در جمهوری اسلامی ایران برخلاف الیگارشی گاوچران‌های غرب وحشی، رهبران منصوب و محبوب اکثریت مردمند و چیزی جز خواست آنها نمی‌گویند. ضمناً ما یهودستیز نیستیم، ستیز ما با جنایتکاران، غاصبان و کودک‌کشان است.»

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت