سلیمانی: پاکدست بودن رئیس مجلس، خانه ملت را از وامدار بودن باز می‌دارد

کد خبر: 995995

نماینده دوره نهم مجلس گفت: با توجه به نقش تأثیرگذار رئیس در تعیین خط مشی مجلس انتخاب یک رئیس انقلابی و پاکدست به لحاظ اقتصادی مجلس یازدهم را به مجلسی قوی و کارآمد و مفید تبدیل خواهد کرد.

خبرگزاری فارس: محمد سلیمانی نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به نقش مؤثر رئیس تعیین خط مشی مجلس انتخاب یک رئیس انقلابی و پاکدست به لحاظ اقتصادی برای مجلس یازدهم، مجلس آینده را به مجلسی قوی و کارآمد تبدیل خواهد کرد.

وی افزود: با توجه به تغییراتی که در آیین‌نامه داخلی مجلس در دوره 12 ساله آقای لاریجانی ایجاد شده رئیس نقشی تعیین‌ کننده در مجلس دارد و سایر نمایندگان عملاً تأثیر خاصی ندارند.

این نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به عنوان مثال می‌توان گفت تأثیر رؤسای کمیسیون‌ها در قبال مجلس 5 درصد است و سایر نمایندگان تأثیر چندانی ندارند.

سلیمانی خاطرنشان کرد: با توجه به نقش تعیین‌ کننده رئیس در خط مشی مجلس یک رئیس انقلابی و پاکدست باعث جلوگیری از بانددار شدن و پرهیز از زدوبندها خواهد شد.

وی افزود: رئیسی که به لحاظ اقتصادی سالم نباشد نمایندگان را به سمت کاسبی سوق می‌دهد که این عدم سلامت و فساد مجلس را به همراه خواهد داشت.

این نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به عنوان مثال ما در دوره دهم مجلس این وضعیت را دیدیم و دیدیم که یک سری وکیل‌الدوله به ویژه در فراکسیون امید چه کارها که نکردند و آمار 80 نفری رد صلاحیت آنها مدعی است که واقعاً جای تأسف دارد.

سلیمانی خاطرنشان کرد: ترکیب مجلس یازدهم از نمایندگان انقلابی، با سابقه و کارآمد است و انتخاب یک رئیس انقلابی و سالم می‌تواند این مجلس را به یکی از بهترین مجالس بعد از انقلاب تبدیل کند.

وی افزود:‌ اگر رئیس مجلس فاقد خصوصیات انقلابی و پاکدست بودن باشد با توجه به جایگاه و نقش مؤثر رئیس، مجلس نخواهد توانست به وظایف حقیقی خود عمل کند و از دست نمایندگان انقلابی و کارآمد هم چیزی جز داد و فریاد برنخواهد آمد.

این نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با داد و فریاد کاری انجام نمی‌شود و باید با طرح و برنامه مشکلات را حل و به قوای دیگر کمک کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت