پیگیری ۳ موضوع اولویت دار در طرح تحول مجلس

کد خبر: 996998

عضو هیئت رئیسه مجلس از بررسی طرح تحول پارلمان در جلسات این هیئت خبر داد.

پیگیری ۳ موضوع اولویت دار در طرح تحول مجلس

خبرگزاری تسنیم: حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جلسات گذشته این هیئت درباره مسائل اولویت دار کشور و قوه مقننه بحث و تبادل نظر‌های زیادی صورت گرفته است، گفت: اولویت‌های بسیاری برای پیگیری وجود دارد که در وهله اول در هیئت رئیسه پارلمان تصمیم گرفته شده درباره ۳ موضوع اولویت دار طرح تحول پارلمان، اقتصاد و فرهنگ اقداماتی را انجام دهیم.

وی درباره طرح تحول پارلمان، اظهار داشت: در بخش‌های از مجلس به مانند نحوه اداره، نظارت و نحوه قانوگذار کاستی‌ها و ناکارآمدی وجود دارد که باید این مشکلات با اصلاح آیین نامه داخلی پارلمان اصلاح و برطرف شود.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس با بیان اینکه برای پیشبرد اهداف مجلس یازدهم و برطرف کردن ناکارآمدی‌ها اصلاح آیین نامه امری اجتناب ناپذیر است، ادامه داد: قرار بر این است پس از تشکیل کمیسیون‌های مجلس در هفته جاری وظایفی در جهت اصلاح ساختاری مجلس به آن‌ها محول شود تا هرچه سریعتر بتوانیم این اصلاحات را انجام دهیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس با تاکید براینکه در بحث اقتصادی و فرهنگی نیازمند تصویب قوانین جدید نیستیم، عنوان کرد: تنها در صورت لزوم و کاستی در این زمینه قانون تصویب خواهد شد، باید برای رسیدن به این اهداف بخش نظارتی مجلس را قویتر کنیم.

حاجی دلیگانی گفت: طبق تصمیم هیئت رئیسه مجلس قرار است به صورت هفتگی به نمایندگان اعلام شود درباره اولویت‌های که پیگیری شده چه اتفاقاتی رخ داده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها