نماینده هرمزگان: قصد مچ‌گیری و تقابل با دولت را نداریم

کد خبر: 997661

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید از تصمیمات خلق الساعه در اقتصاد بپرهیزد گفت: قصد مچ‌گیری و تقابل با دولت نداریم، اما چشمان‌مان را در مقابل تخلفات نخواهیم بست.

خبرگزاری تسنیم: احمد جباری در گفتگو با خبرگزاری تسنیم در بندرعباس در پاسخ به این سئوال که با توجه به مشکلات اقتصادی مردم و شیوع ویروس کرونا که مشکلات معیشتی را افزایش داده نظرتان در مورد اولویت‌های مجلس یازدهم چیست؟ اظهار داشت: مقام معظم رهبری در پیامی که روز آغاز به کار مجلس یازدهم صادر کرده بودند ۲ مسئله را برای توجه مجلس مورد تاکید قرار داده بودند که اقتصاد و معیشت مردم و بحث فرهنگ بود.

وی افزود: مهم‌ترین اولویت مجلس کنونی رفع نگرانی‌های اقتصادی مردم و بازگرداندن ارزش پول ملی به جایگاه اصلی خود از طریق اصلاح برخی جایگاه‌های اقتصادی است.

نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس بیان کرد: هر تصمیم اقتصادی باید در قالب کمیسیون‌های تخصصی اقتصادی مجلس چکش کاری و اتخاذ شود و دولت باید از تصمیمات خلق الساعه در اقتصاد که مشکلاتی را در کشور ایجاد می‌کند بپرهیزد.

وی ادامه داد: ما با تورم نگران کننده‌ای روبه‌رو هستیم و یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های مجلس یازدهم تلاش برای بهبود وضعیت معیشتی مردم و استفاده از ظرفیت نخبگانی در این راستاست.

جباری تاکید کرد: مبارزه با فساد نیز دیگر اولویت مجلس است که در کشور با حضور آیت الله رئیسی تحرکات خوبی انجام شده و اگر مجلس نیز در این مهم فعال باشد قطعا شاهد رشد اقتصادی هم خواهیم بود.

مجلس باید به راس امور بازگردد

نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس یازدهم در پاسخ به این سئوال که نقاط ضعف و قوت مجلس دهم را چه دیدید و مجلس یازدهم باید بر روی کدام نقاط گذشته بیشتر تمرکز کند؟ گفت: ما باید احوالات مجلس دهم را رصد کنیم و یکی از دغدغه‌های اصلی مان در مجلس یازدهم این باشد که مجلس را به جایگاه اصلی خود برگردانیم؛ مجلس باید به راس امور بازگردد و در این صورت بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

وی ادامه داد: یکی از مسائلی که مجلس قبل در آن خوب عمل نکرد همین موضوع بود و جایگاه مجلس تنزل پیدا کرد همه ما امیدواریم بتوانیم با خدمت به جامعه، رفع محرومیت‌ها، توزیع عادلانه اعتبارات و حذف لابی‌گری‌ها مجلس را به ریل اصلی خود بازگردانیم.

جباری تاکید کرد: گاهی در مجلس قبل شاهد بودیم نماینده‌ای جلوی وزیری زانو می‌زند تا با التماس منابعی را برای پروژه‌ای بگیرد و این زیبنده شان و جایگاه نمایندگی نیست.

نماینده مردم بندرلنگه، بستک و پارسیان در پاسخ به این سوال که مشکلات حوزه انتخابیه خود را که در مجلس قبل کمتر مورد توجه قرار گرفته است چه می‌دانید؟ گفت: در استان هرمزگان با مجموعی از محرومیت‌ها روبرو هستیم که بعد از گذشت ۴۰، ۵۰ سال هنوز هم به آن منطقه محروم می‌گویند؛ ما محروم نیستیم بلکه ما را با این عنوان نگه داشته‌اند.

وی ادامه داد: باید همتی جهادی برای رفع محرومیت‌ها داشته باشیم، استان هرمزگان در بسیاری از شاخص‌ها با متوسط کشوری فاصله دارد در آب، عمران، راه، بهداشت و درمان و ... نیاز به کار بیشتر و نگاه مدیران عالی در در توزیع اعتبارات و پیگیری مدیران استانی داریم.

جباری تصریح کرد: نگاه قاچاقچی به برخی از مردم باید برداشته شود؛ ما نمی‌گوییم با قاچاق مبارزه نشود، اما باید اقتصاد دریامحور هم تقویت شود؛ وقتی صیادان ما هنوز در تامین معیشت خود ترس و دلهره دارند نمی‌شود کار کرد.

وی بیان کرد: در دنیا پررونق ترین، زیباترین و آبادترین مناطق، مناطق دریایی هستند، اما در کشور ما بی ریخت‌ترین و ناکارآمد‌ترین مناطق مناطق دریایی هستند.

جباری تاکید کرد: ما در مجلس یازدهم قصد مچ‌گیری و تقابل نداریم، اما قطع به یقین چشمان خود را هم نخواهیم بست.

نماینده هرمزگان در مجلس در پایان قدرت مدیریت جلسه، تامین فرصت‌های برابر برای نمایندگان مجلس و همراهی نمایندگان در سؤال‌ها، استیضاح‌ها و تحقیق و تفحص‌ها را از ویژگی‌های رئیس مجلس برشمرد و گفت: رئیس مجلس از هیچ نماینده‌ای نماینده‌تر نیست و او با رای نمایندگان به عنوان رئیس مجلس شده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت