وزارت خارجه دیدار ریچاردسون با ظریف را تایید کرد

کد خبر: 998309

سخنگوى وزارت امور خارجه دیدار ریچاردسون با ظریف وزیر خارجه کشورمان درباره زندانى آمریکایى را تایید کرد.

وزارت خارجه دیدار ریچاردسون با ظریف را تایید کرد

خبرگزاری تسنیم: سیدعباس موسوی سخنگوى وزارت امور خارجه دیدار بیل ریچاردسون نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل با محمدجواد ظریف درباره زندانى آمریکایى را تایید کرد.

موسوى در پاسخ به پرسش خبرنگاران گفت این دیدار در ماه ها قبل انجام شده است.

سخنگوى وزارت امور خارجه تاکید کرد: ما به تلاش های انسان دوستانه که منجر به "آزادی گروگان های ایرانی در آمریکا و خارج از آن شود همواره پاسخ مثبت داده و استقبال کرده ایم.

محسن بهاروند دستیار وزیر و مدیرکل آمریکای وزارت امور خارجه در مصاحبه‌ای 19 آذر 1398 با ایرنا گفته بود: آقای (محمدجواد) ظریف در حاشیه مجمع عمومی در مصاحبه‌ای موضوع (مبادله زندانیان) را مطرح کردند. بعضی‌ها مثل (بیل) ریچاردسون صحبت‌هایی با دکتر ظریف داشتند ولی ما صحبت مستقیم با دولت آمریکا به ماهو دولت نداشتیم؛ یعنی ما ننشستیم با آنها صحبت بکنیم.

بهاروند افزود: آقای ریچاردسون هم ماموریت دقیقی نداشتند که در این مورد با آقای ظریف صحبت کنند. آقای ظریف موقعی که به نیویورک سفر می‌کنند به طور طبیعی صحبت‌هایی با سناتورها و افرادی که بازنشسته هستند، دارند. ایشان سعی می کنند مواضع ایران را برای افراد موثر در رسانه‌ها و فضای سیاسی توضیح دهند. صحبت‌هایی که آقای ریچاردسون، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل کردند در همین حد بود. چون ایشان سفیر سابق در سازمان ملل بودند و الان بازنشسته هستند، صحبت‌هایی کرده بودند ولی صحبت‌های ریچاردسون ما را هیچ وقت به جلو نبرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها