مذاکره؛ بازی جدید کاخ سفید در آستانه انتخابات ۲۰۲۰

کد خبر: 998598

سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه کشورمان اظهارات اخیر رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر آمادگی این کشور برای مذاکره با ایران را بازی سیاسی کاخ سفید در آستانه انتخابات ۲۰۲۰ دانست.

خبرگزاری تسنیم: «رامین مهمانپرست» سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در خصوص ارسال برخی سیگنال‌ها از سوی دولت آمریکا جهت مذاکره با ایران و این که آیا اتفاق جدیدی افتاده که دولت واشنگتن اقدام به ارسال این سیگنال ها کرده است، گفت: باید ببینیم که چه اتفاقی افتاده که اکنون آنها دنبال مذاکره با ایران هستند .

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها طی این سال ها اقدام به افزایش فشار حداکثری علیه ایران کرده‌اند و از توافق برجام که یک توافق بین المللی است ، خارج شده اند، خاطرنشان کرد : آنها با فشارهای مختلف تلاش کرده‌اند منابع مالی ایران را در نقاط مختلف دنیا مسدود کنند و اگر اکنون علاقه‌مند به مذاکره با تهران هستند باید با تغییر رفتار و سیاست های خود، اعتماد مردم ایران و مقامات کشورمان را جلب کنند.

سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه که با برنامه «رویداد» رادیو گفت‌و‌گو مصاحبه می‌کرد، با بیان اینکه اقدامات دولت آمریکا نشان می‌دهد که دشمنی آنها با ملت ایران همچنان ادامه دارد و نشانه ای از تحول در سیاست های دولت ترامپ نسبت به تهران وجود ندارد، افزود : برخی از تحلیلگران معتقدند که ترامپ به خاطر وقوع اعتراضات اخیر در این کشور و موضوع کرونا و تبعات حاصل از آن در وضعیت متزلزل قرار گرفته و در همین چارچوب برای انحراف افکار عمومی و تغییر نتیجه انتخابات یک بازی سیاسی را آغاز کرده است و شاید بتوان گفت این تحلیل نسبت به دیگر تحلیل های بیشتر معطوف به واقعیت است.

وی با تاکید بر اینکه بر روی اظهارات ترامپ در ارتباط با مذاکره با ایران نمی توان چندان حساب باز کرد، گفت: خیلی بعید می‌دانم که ارسال این سیگنال ها و بیان این نوع اظهار نظرها بیانگر سیاست جدیدی از سوی دولت آمریکادر مورد ایران باشد.

مهمانپرست با تاکید بر اینکه ما باید بیشتر بر روی مسائل داخلی و انجام اصلاحات در ساختارهای اقتصادی کشور متمرکز شویم تا نقاط ضعف موجود در کشور برطرف شود، افزود: از موضع قدرت می توان با هر کشوری مذاکره و از منافع ملی کشور دفاع کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت