تعرفه‌های مراکز معاینه فنی خودرو افزایش می‌یابد؟

کد خبر: 1018562

مدیر عامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروی شهر تهران از احتمال افزایش ۳۰ الی ۴۰ درصدی تعرفه های مراکز معاینه فنی خودرو در تهران خبر داد.

تعرفه‌های مراکز معاینه فنی خودرو افزایش می‌یابد؟

خبرگزاری تسنیم: مدیر عامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروی شهر تهران از احتمال افزایش ۳۰ الی ۴۰ درصدی تعرفه های مراکز معاینه فنی خودرو در تهران خبر داد.

حسین مقدم ، درباره تعرفه خدمات مراکز معاینه فنی خودرو در شهر تهران، اظهار کرد: به دلیل افزایش هزینه های مراکز معاینه فنی، به وزارت کشور پیشنهاد کردیم تعرفه خدمات مراکز 30 الی 40 درصد افزایش یابد.

وی با بیان اینکه این پیشنهاد چند ماه پیش به وزارت کشور ارائه شد، ادامه داد: معمولاً افزایش تعرفه‌ها در فروردین ماه اعمال می‌شود اما امسال با توجه به شیوع کرونا، این امر به تعویق افتاد.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای شهر تهران، تصریح کرد: وزارت کشور به عنوان دستگاه متولی این پیشنهاد را دریافت و آن را به سازمان حمایت از مصرف کننده ارائه کرده است و به نظر می رسد به زودی تعیین تکلیف خواهد شد.

وی با بیان اینکه چنانچه هزینه‌های ما 50 درصد افزایش یابد قرار نیست به همین میزان افزایش تعرفه داشته باشیم، ادامه داد: افزایش تعرفه‌ها در میزان مراجعه شهروندان به مراکز معاینه تأثیری ندارد زیرا این مبلغ عدد زیادی نیست.

مقدم افزود: در حال حاضر تعرفه مراکز معاینه فنی 37 هزار تومان است در حالی که اگر به یک تعمیرگاه مراجعه کنید و بخواهید 4 چرخ خودرو بازدید شود حدود 70 هزار تومان دریافت می‌شود ولی ما از جهات مختلف خودرو را بررسی و کنترل می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: آنچه شهروندان را دچار مشکل می کند هزینه های تعمیر خودرو است و اگر تعرفه را 50 درصد کاهش دهیم باز هم به افزایش تعداد خودروها به مراکز معاینه فنی منجر نمی‌شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها