رودخانه‌های تهران مستعد سیلاب هستند

کد خبر: 1034334

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: با توجه به پیش بینی‌های هواشناسی و بروز بارش‌های قابل توجه، رودخانه‌های تهران مستعد بروز سیلاب هستند.

خبرگزاری صدا و سیما: یوسف رضا پور، با اشاره به اینکه بارش‌های تهران از شب گذشته شروع شده و تا دوشنبه ادامه دارد گفت: مردم در این ایام از اتراق کنار رودخانه‌های اصلی تهران از جمله رودخانه کن، کرج و جاجرود خودداری کنند.

وی با بیان اینکه در این چند روز احتمال بارش تا ۴۵ میلی متر در تهران وجود دارد افزود: این حجم از بارش پیش بینی شده، احتمال بروز سیلاب را در رودخانه‌های تهران بسیار افزایش می‌دهد و بی توجهی به هشدارهای داده شده، خطرات و خسارات جانی و مالی جبران ناپذیری را به دنبال دارد.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای تهران با بیان اینکه سازه‌های غیر مجاز ساخته شده در بستر رودخانه نیز در معرض سیلاب هستند ادامه داد: این سازه‌ها باید طبق برنامه ریزی‌های انجام شده تخریب شوند.

رضا پور گفت: در این ایام، ممکن است بارندگی قطع شود و به علت تلطیف شدن هوا، مردم برای تفریح کنار رودخانه‌ها بروند که خطر آفرین است. بارش‌های شدید در زمان کوتاه مدت، از جمله مواقعی است که می‌تواند امکان بروز سیلاب را ایجاد کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت