کاهش آمار فوتی کرونای تهرانی‌ها به ۲۰ نفر

کد خبر: 1042925

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به افزایش دو برابری غلظت دی‌اکسید گوگرد در هوای پایتخت گفت: مدیریت شهری اختیاری برای محدودیت و کنترل این موضوع و آلودگی هوا ندارد.

خبرگزاری فارس: محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در صحن امروز شورا درباره نخستین سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: یاد و خاطره این شهید را گرامی می‌داریم، زندگی ایشان سراسر مجاهدت بوده است و نحوه شهادت مظلومانه حاج قاسم سلیمانی باید تبدیل به یک سرمایه ملی و اجتماعی کشور شود، چرا که این موضوع پیوندزده سلایق و دیدگاه‌های متنوع بوده است.

وی افزود: نباید با رفتار‌های سلیقه‌ای و جناحی موجب شویم که سرمایه‌های ملی و اجتماعی دچار آسیب شوند.

رئیس شورای شهر تهران به درگذشت آیت‌الله مصباح یزدی اشاره کرد و گفت: این مصیبت را به رهبر معظم انقلاب، حوزه‌های علمیه، شاگردان و خانواده ایشان تسلیت می‌گوییم.

هاشمی در ادامه به موضوع افزایش آلودگی هوا در پایتخت طی روز‌های گذشته اشاره کرد و گفت: باید در مورد این موضوع تذکری به مسئولان مربوطه داده شود. براساس بررسی‌های به عمل آمده، استفاده از سوخت‌های پرگوگرد در صنایع و نیروگاه‌ها تأثیر جدی در تشدید آلودگی هوا داشته است.

رئیس شورای شهر تهران بیان داشت: غلظت دی‌اکسید گوگرد طی هفته گذشته در هوای تهران دو برابر شده و این در حالی است که مدیریت شهری هیچ اختیاری برای ایجاد محدودیت و کنترل این موضوع ندارد.

وی گفت: حتی در مورد سوخت مازوت، اطلاعات ضد و نقیض منتشر می‌شود و باید بدانیم که مهمترین عامل برای انجام تصمیم‌گیری درست، اطلاعات صحیح است.

هاشمی خاطرنشان کرد: فوتی‌های کرونا در تهران با اجرای محدودیت‌هایی هر چند دیرهنگام که پیش از این توسط شورای شهر درخواست داده شده بود، طی یک ماه از ۲۰۰ نفر به ۲۰ نفر کاهش پیدا کرده است که این کاهش نباید بگذاریم با افزایش قربانیان آلودگی هوا جبران شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت