کشف تعدادی از تجهیزات انفرادی آتش‌نشانان از میان آوارها/ اتمام ٦٠ درصد آواربرداری پلاسکو/ عملیات مردان خستگی‌ناپذیر همچنان ادامه دارد +عکس و فیلم

کد خبر: 619692

حادثه آتش‌سوزی و فرو ریختن ساختمان پلاسکو، وارد ششمین روز خود شد.

آخرین اخبار از عملیات نجات و امداد در پلاسکو را از کانال تلگرامی فردا هم می‌توانید پیگیری کنید
سرویس اجتماعی فردا: روز پنجم این حادثه، در حالی به پایان رسید که نجات‌گران در لحظات بامدادی‌اش پیکر چهار شهروند محبوس را یافتند. مسئولان اجرایی نیز با برگزاری یک نشست خبری، به تمام شایعات پیرامون پلاسکو پاسخ دادند. همچنین هنوز ساعتی از برگزاری نشست خبری نگذشته بود که بار دیگر خبرنگاران، به بیرون از محدوده کارگاهی هدایت شدند و از آن‌ها خواسته شد که محدوده را ترک کنند. آمارهای اورژانس تهران نیز عدد 202 مصدوم را نشان می‌دادند.
اخبار لحظه به لحظه از روز اول حادثه آتش سوزی و تخریب پلاسکو را اینجا ، روز دوم را اینجا ، روز سوم را اینجا ، روز چهارم را اینجا و روز پنجم را اینجا بخوانید.
خروج گاوصندوق گداخته از زیر آوار پلاسکو
۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۱۷:۳۷
گاو صندوق
جلسه کسبه ساختمان پلاسکو در مسجد هدایت، هم اکنون
۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۱۶:۰۵
کسبه پلاسکو
دستگاه برق ساختمان مجاور پلاسکو
۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۱۵:۳۲
ساختمان پلاسکو
ماجرای سالم بودن طبقات پایین پلاسکو
۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۱۵:۲۸
اگر اصرار نیروها برای خروج افراد نبود با واقعه بسیار بزرگ تری روبرو بودیم
۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۱۵:۱۸
سردار کریمی، جانشین پلیس راهور تهران بزرگ در دومین نشست خبری حادثه پلاسکو گفت: در زمانی که دوستان آتش نشان در داخل حضور داشتند، ایثارگرانه اقدام می کردند، جمعیتی حدود 100 نفر در طبقات مختلف بودند که توسط نیروهای آتش نشانی و نیروی انتظامی از محل حادثه خارج شدند / حتی دوستان ما ورود پیدا کردند و این افراد را به زور از طبقات خارج کردند تا تلفات انسانی بالایی نداشته باشیم / اگر اصرار نیروها برای خروج افراد نبود با واقعه بسیار بزرگ تری از لحاظ تلفات جانی روبرو بودیم.
شهرداری تهران اختیار پلمپ ندارد بلکه مکلف است آرای کمیسیون ماده 100 را اجرا کند
۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۱۵:۱۷
عبداللهی، رئیس شورای اطلاع رسانی شهرداری تهران در دومین نشست خبری حادثه پلاسکو گفت: آن چیزی که مسلم و مسجل است نباید به مطالبی که بوی اختلاف می دهد ورود پیدا کنیم / دستگاه قضایی و دادستانی محترم کارهای خود برای بررسی نقش، دلایل وقوع حادثه را شروع کرده اند / مردم می خواهند بدانند آیا شهرداری تهران اختیار پلمپ تمامی کارگاه ها، ساختمان ها و مراکزی که رعایت ایمنی و بهداشت را دارد؟ شهرداری تهران اختیار پلمپ ندارد بلکه مکلف است آرای کمیسیون ماده 100 را اجرا کند / سازمان آتش نشانی شهر داری تهران با مراجعات خود، اخطارهای مکتوبی دارد که هیات امنا ساختمان ها باید نسبت به رفع آنها اقدام کنند
۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۱۵:۱۵
جلال ملکی، سخنگوی ستاد بحران حادثه پلاسکو در دومین نشست خبری حادثه پلاسکو گفت: ما 4 دستگاه نردبان هیدرولیکی بلند مرتبه در حادثه فراهم کردیم اتفاقا دو دستگاه در ضلع جنوبی مشرف به نمای ساختمان بود / من خودم در سر صحنه بودم تا حد نیاز آب در دسترس بود و نیروها از داخل برای اطفای حریق و نجات افراد حضور داشتند / 4 دستگاه نردبان کاملا کفایت می کند و نمی دانم چرا برخی افراد می گویند آب در سر صحنه حادثه نبوده است؟
افت فشار و سوزش چشم یکی از آتش نشانان در ساختمان پلاسکو
۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۱۴:۳۸
آتش نشان
ترافیک نیمه سنگین در چهارراه استانبول
۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۱۴:۰۰
ترافیک نیمه سنگین در چهارراه استانبول تهران به دلیل توقف های لحظه ای برخی خودروها برای تماشای حادثه ایجاد شده است.
کپسولهای گازی که از میان آوارهای پلاسکو خارج شدند
۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۱۳:۵۷
کپسول های گاز
بیرون کشیدن کلاه یکی از آتشنشانان از زیر آوار پلاسکو
۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۱۳:۵۷
کلاه یکی از آتش نشانان
شعله های آتش پلاسکو آسیبی به قرآن وارد نکرد
۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۱۲:۰۹
شعله‌های آتش پلاسکو آسیبی به «قرآن» وارد نکرد. گزارش کامل این خبر را اینجا بخوانید.
قرآن
پاساژهای اسکان کسبه پلاسکو تغییر کرد
۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۱۲:۰۷
رئیس اتاق اصناف گفت: سه نقطه فروشگاه قدس در میدان خراسان، مولوی و خیابان ولیعصر برای اسکان آسیب‌دیدگان ساختمان پلاسکو در نظر گرفته شده و تسهیلات بانکی ۱۰ درصدی، حقوق و مزایای چهار ماهه برای کارگران بیمه‌نشده پلاسکو و غیره جزو آخرین تصمیمات و مصوبات برای حمایت از زیان‌دیدگان بوده است.
آتش نشانان نوار مشکی بر بازوی خود بستند
۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۱۱:۱۵
آتش نشانان با بستن نوار مشکی بر بازوی خود با خانواده‌های داغدار حادثه پلاسکو همدردی کردند
نوار مشکی بر بازوی آتش نشانان
کشف تعدادی از تجهیزات انفرادی آتش نشانان از میان آوارها
۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۱۰:۲۱
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی گفت: تاکنون نزدیک به 70 درصد از آوار ساختمان پلاسکو برداشت شده و بیش از 11 هزار تن از آوار و نخاله‌های ساختمانی از محل خارج شدند./ در میان جست‌وجوها تعدادی از لوازم فردی آتش‌نشانان همچون کپسول اکسیژن و نظایر آن کشف شد که به همین دلیل عملیات کمی کند شده تا جست‌وجو توسط نیروی انسانی به شکل کامل انجام شود که البته موردی از کشف جسد نداشتیم./ در حال حاضر که بارش برف و باران بند آمده اما در میانه عملیات مدتی برف و باران شروع به باریدن کرد ولی عملیات همچنان ادامه داشت.
سفیر فلسطین با حضور در محل حادثه پلاسکو با جلال ملکی ابراز همدردی کرد
۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۱۰:۰۵
پلاسکو
مواد مذاب زیر آوارهای پلاسکو
۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۰۸:۴۷
استقرار10 تیم سلامت روان در پلاسکو برای مدیریت استرس آتش نشانان
۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۰۸:۲۵
معاون مرکز سلامت روانی و اجتماعی وزارت بهداشت گفت: 10 تیم سلامت روان با هماهنگی وزارت بهداشت و همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران برای مدیریت استرس و کاهش آلام ماموران آتش نشانی، اورژانس و کسبه ساختمان پلاسکو و خانواده های مفقودان این حادثه در محدوده این منطقه مستقر شده اند.
آسمان پلاسکو برفی شد
۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۰۸:۰۶
عملیات آواربرداری در محل حادثه پلاسکو در حالی ادامه دارد که بارش برف از ساعاتی قبل در تهران آغاز شده اما بیل های مکانیکی در سه شیفت مشغول کار هستند.
پلاسکو
۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۰۶:۳۸
با گذشت شش روز از وقوع حادثه، کمک‌های مردمی همچنان به محل کارگاه آواربرداری در پلاسکو سرازیر می‌شود و در دیگر نقاط کشور نیز ایستگاه‌های آتش‌نشانی میزبان شهروندانی است که با آوردن گل و حتی نقاشی، یاد آتش‌نشانان شهید در حادثه پلاسکو را گرامی می‌دارند.
اتمام 60 درصد از آواربرداری
۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۰۰:۳۹
نزدیک به ۶۰ درصد از آوار ساختمان پلاسکو برداشته و به وسیله صدها کامیون از محل حادثه خارج شده است.
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت