قالیباف مرد شعار و حرف نیست/ ایجاد ۵ میلیون شغل در ۴ سال، قابل اجراست

کد خبر: 657459

مجید ابهری می‌گوید: کسانی که برنامه کارآفرینی و اشتغال زایی اعلام شده از سوی دکتر محمدباقر قالیباف را باور ندارند یا با الفبای اقتصاد مقاومتی آشنا نیستند یا به حرکت‌های جهادی اعتقاد ندارند.

قالیباف مرد شعار و حرف نیست/ ایجاد ۵ میلیون شغل در ۴ سال، قابل اجراست
سرویس اجتماعی فردا: مجید ابهری، آسیب شناس اجتماعی و جامعه شناس با اشاره به طرح‌های قالیباف برای ایجاد ۵ میلیون شغل و دو برابر کردن درآمد کشور در یک دوره چهار ساله گفت: ایجاد ۵ میلیون شغل در چهار سال کاملا مقدور و ممکن است. با توجه به اهداف و راهکارهای کاربردی در اقتصاد مقاومتی ایجاد مشاغل و کارآفرینی مخصوصا در زمینه‌های تولیدی، صنایع واسطه‌ای کاملا عملی و مقدور است. در حال حاضر در بخش صنایع و کارخانجات ۶۰ درصد از این واحد‌ها خالی بوده و در صورت برنامه ریزی درست می‌توان برای بخش یاد شده کارآفرینی کرد. ابهری با عنوان این موضوع که در حال حاضر سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با همکاری تیم‌های مطالعاتی و فنی در جهت اشتغال‌زایی حرکت می‌کند، بیان کرد: متاسفانه آنقدر شعارهای بی اساس و غیرعملی داده شده که وقتی یک برنامه کاربردی اعلام می‌شود، بعضی‌ها تعجب کرده و حتی بهانه‌جویی می‌کنند. این جامعه‌شناس تصریح می‌کند: درست است که برای هر شغل ثابت ۱۰۰ میلیون سرمایه گذاری لازم است، اما این هزینه برای مشاغلی است که حاشیه‌های غیرمنطقی و ریخت و پاش‌های بیگانه با اقتصاد مقاومتی داشته باشند.
ابهری می‌گوید: در حال حاضر ایجاد ماهیانه ۱۰۰۰ شغل برای بیکاران با هدف تولید مقدور است و اگر جزئیات آن اعلام شود، قطعا مورد سواستفاده و دستبرد قرار خواهد گرفت؛ بنابراین برای جلوگیری از ناکام ماندن این طرح، هنگام اجرای نهایی، جزییات آن اعلام خواهد شد. باید بگویم که این حرکت بر اساس دو سال مطالعه فنی و علمی انجام می‌گیرد و سرمایه لازم برای هر نفر بسیار تعجب انگیز و شگفت آور است.»
این استاد دانشگاه با بیان اینکه تا به حال برای ایجاد مشاغل به اقتصاد مقاومتی تکیه نشده، اظهار می‌دارد: منظور از تولید، حرکتی است که برای مواد اولیه نیز وابسته به خارج نبوده و با آموزش محدود قابل اجرا باشد. همچنین تولیدات حاصل از آن دارای بازار داخلی و خارجی باشد.
مجید ابهری می‌گوید: کسانی که برنامه کارآفرینی و اشتغال زایی اعلام شده از سوی دکتر محمدباقر قالیباف را باور ندارند یا با الفبای اقتصاد مقاومتی آشنا نیستند یا به حرکت‌های جهادی اعتقاد ندارند و در نهایت خودباوری ملی و خودکفایی را رویا می‌پندارند؛ بنابراین باید صبر کنند و وقتی این برنامه پیاده شد، ببینند که اشتغال زایی ماهانه برای ۱۰۰۰ نفر مقدور و امکان پذیر است.
وی در پایان تاکید کرد: نامزدهای محترم برای انتخابات ریاست جمهوری باید ضمن رعایت اخلاق سیاسی از شعارهای غیرمقدور خودداری کنند چرا که به خوبی می‌دانند دکتر محمدباقر قالیباف مرد شعار و حرف نیست؛ و زمان بهترین داور است.
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها