جزئیات ۶ ابهام فرمانداری به طرح جدید ترافیک

کد خبر: 786709

مصوبه شورای شهر تهران در خصوص طرح جدید ترافیک از سوی فرمانداری به شورا برگشت خورد، فرمانداری ۶ ابهام را در این رابطه مطرح کرده است.

روزنامه صبح نو: مصوبه شورای شهر تهران در خصوص سهمیه بندی‌ها و نرخ گذاری محدوده طرح ترافیک با اعتراض فرمانداری به شورا برگشت خورد. قرار است این هفته اعضای شورا به اعتراض فرمانداری پاسخ دهند و در صورتی که پاسخ شورا قانع‌کننده نباشد این مصوبه به شورای حل اختلاف خواهد رفت.
۶ بندی که فرمانداری به شورا ارسال کرده است به شرح زیر است:
۱-شورای اسلامی شهر تهران موظف است در متن ارسالی مصوبات از جمله مصوبه صدرالاشاره به جهت بررسی قانونی در هیات تطبیق این فرمانداری، تعداد آرای موافق و مخالف و تعداد حاضرین در جلسه علنی را قید کند.
۲-با عنایت به ابهام در تبصره یکم ماده دوم، اخذ هر گونه عوارض در محدوده زوج و فرد که سابقاً رایگان بوده، در تبصره فوق عوارض جدیدی برای منطقه (زوج و فرد) تعریف گردیده که به دلیل مغایرت با سیاست‌های عمومی دولت از نظر اعضای هیات تطبیق این فرمانداری بایستی نسبت به حذف تبصره فوق اقدام شود.
۳ - تبصره ۲ ماده (۲): در زمان آلودگی هوا (شاخص بالای ۱۰۰) با تصویب کمیته جلوگیری از آلودگی هوای استان از فروش هرگونه مجوز ورود به محدوده‌های مصوب ممانعت به عمل می‌آید؛ لذا ضمن مخالفت، نسبت به حذف تبصره ماده مذکور اقدام شود.
۴- ماده سوم (۳): با عنایت به محدودیت ایجاد شده برای جانبازان و طبقه‌بندی کردن این قشر معزز و مغایرت آن با ماده (۴۴) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به عنوان قانون بالادستی (وزارت کشور ضمن هماهنگی‌های لازم نسبت به ارائه خدمات تردد از جمله آرم و کارت تردد و مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک و مناطق مربوط را برای جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر، براساس معرفی‌نامه بنیاد شهید و امور ایثارگران به صورت رایگان فراهم نماید) نسبت به اصلاح ماده واحده مذکور اقدام شود.
۵ - ماده چهارم (۴): با توجه به نوع فعالیت خودرو‌های مورد اشاره (آژانس‌ها، مؤسسات اتومبیل کرایه، سرویس مجاز مدارس، حمل بار وانت بارها، کامیون‌های تا سقف شش تن و سایر وسایل نقلیه باربری) اخذ هر گونه عوارض تردد موجب افزایش قیمت کرایه شده و مغایر با سیاست‌های عمومی دولت مبنی بر عدم افزایش نرخ خدمات می‌باشد، لذا نسبت به اصلاح ماده واحده و رعایت آن اقدام گردد و از افزایش هرگونه ضریب جلوگیری و طبق روال سال گذشته اقدام شود.
۶ - تبصره ماده پنج (۵): جهت جلوگیری از افزایش قیمت کرایه و مغایرت آن با سیاست‌های عمومی دولت ضمن مخالفت نسبت به حذف تبصره ماده مذکور اقدام شود. خانم زهرا نژادبهرام عضو هیات رییسه شورای شهر تهران نیز از بررسی لایحه نرخ عوارض تردد وسایل نقیله در محدوده‌های مرکزی شهر تهران با حضور معاون شهردار تهران در چهل و یکمین جلسه آن شورا خبر داد. وی با اشاره به دستور جلسه چهل و یکمین جلسه شورای شهر تهران اظهار کرد: ادامه بررسی لایحه اصلاحیه مصوبه اصلاحیه مجوز اخذ حق توقف (ساعتی) از وسائط نقلیه وارده به میدان مرکزی سازمان میادین میوه و تره‌بار و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری تهران و بررسی نامه فرمانداری تهران در خصوص اعتراض هیات تطبیق به مصوبه «الزام شهرداری تهران به تعیین مکان مناسب برای تشکیل اجتماعات اعتراضی شهروندان» از مواردی است که در جلسه فردا به آن‌ها رسیدگی خواهد شد. وی تصریح کرد: بررسی لایحه نرخ عوارض تردد وسایل نقلیه در محدوده‌های مرکزی شهر تهران با حضور معاون شهردار تهران دستور بعدی جلسه شورای شهر خواهد بود. بررسی طرح الزام شهرداری تهران به تهیه و ارائه لایحه رویداد تهران و همچنین ارائه گزارش توسط رسولی خزانه‌دار شورای شهر تهران در خصوص حساب‌های درآمد و هزینه شهرداری تهران در آذرماه و ۹ ماه ۹۶ از دیگر مواردی است که در دستور جلسه فردا قرار داده شده است
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت