پذیرایی جهانگیری از هاشمی با چای و بیسکوییت

کد خبر: 967657

رئیس شورای شهر تهران گفت: زمانی که به دیدار معاون اول رئیس جمهور می‌رویم در آنجا به ما فقط یک بیسکوییت و چایی داده می‌شود، اما در جلسه‌های شهرداری شاهد پذیرایی با سه نوع میوه هستیم.

باشگاه خبرنگاران جوان: محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در اولین همایش قائم مقام ذی حساب نظارت و ارتقا ارتباط مالی با اشاره به این نکته که از نظر ما در شورای شهر ذی‌حساب را شهردار تهران می‌دانیم، گفت: شهرداری تهران تعدادی ذی‌حساب قائم مقام دارد که نامشان می‌شود قائم مقام ذی حساب شماره یک و پس از آن به قائم مقام ذی حساب شماره دو می‌رسیم.

رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: گروه اول که پول‌ها را خرج می‌کنند در بین ما حضور ندارند که آرزوی ما این بود که‌ای کاش آن‌ها نیز در این مراسم حضور داشتند. هاشمی با تأکید بر این نکته که در شورای شهر تهران تنها شهردار انتخاب می‌شود، بیان کرد: اعضای شورای شهر در دیگر انتصابات شهردار دخالتی ندارند، اما خوب بود که قائم مقام ذی حساب نیز مورد تأیید ما قرار می‌گرفت و به عقیده ما اگر قرار است اشراف واقعی ایجاد شود باید بر روی قائم مقام ذی حساب شماره یک مدیران مناطق و ... اشراف داشته باشیم. او با تأکید بر این نکته که ذی حسابان نقش کلیدی در اجرای درست قانون دارند، افزود: بعید می‌دانم که شما بتوانید هماهنگی با مدیران بالا دستی خود داشته باشید و به دلیل برخی روابط موجود مشکلاتی همواره وجود دارد. رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: باید شرح وظایف ذی حسابان بررسی شود و موضوع و تکالیف پس از روشن‌سازی وارد پایش قرار بگیرد از تخلفات و انحرافات جلوگیری شود که در نهایت این مسیر ما را به شفافیت روند مالی شهرداری تهران روبرو می‌کند. هاشمی اظهار کرد: بودجه سالانه بر اساس برنامه ۵ ساله تعیین می‌شود و تخصیص‌ها بر اساس پیشرفت کار‌ها انجام می‌شود، اما باید بدانیم همواره مواردی مشاهده می‌شود که برای هزینه‌های جاری اصلاحیه بودجه درخواست می‌شود که در این جا نقش ذی حسابان بسیار مهم است. رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: اگر از ابتدا ذی حسابان درست نظارت کنند دیگر بودجه‌های جاری هدر نمی‌رود و به دقت هزینه می‌شود. او با اشاره به تعداد شرکت‌های تابعه گفت: یکی از مشکلات ما این است که امروز نزدیک به ۷۰ شرکت در سازمان تابعه داریم و این در حالی است که متأسفانه همایش‌هایی که برگزار می‌شود نیز تعداد بالایی دارد. رئیس شورای شهر تهران با اشاره به شکل جلسه‌های خود با معاون اول رئیس جمهور گفت: زمانی که به دیدار معاون اول رئیس جمهور می‌رویم در آنجا به ما فقط یک بیسکوییت و چایی داده می‌شود، اما در جلسه‌های شهرداری شاهد پذیرایی با سه نوع میوه هستیم. هاشمی افزود: این نوع هزینه کرد در مسافرت‌های خارجی و حتی جذب نیرو هم دیده می‌شود که این شکل هزینه صلاح نیست. او با اشاره به بودجه سال جاری گفت: بودجه سال ۹۸، ۱۹ هزار میلیارد تومان تعیین شد و هزینه‌های جاری ما با توجه به این بودجه ۱۲ هزار میلیارد تومان است. رئیس شورای شهر تهران با تأکید بر این نکته که گزارش تفریغ بودجه دیر آماده می‌شود، گفت: یکی دیگر از مشکلات این است که گزارش‌های تفریغ بودجه با تأخیر آماده می‌شود و زمانی که گزارش‌ها به دست ما می‌رسد خیلی از مدیران رفته و گزارش‌ها به شکلی سوری است. هاشمی ادامه داد: ما در سال جاری باید گزارش تفریغ بودجه سال ۹۷ را بررسی کنیم که متأسفانه حتی می‌بینیم گزارش تفریغ بودجه سال ۹۶ نیز هنوز آماده نشده است. او تأکید کرد: اگر به کار‌ها سرعت ببخشیم تخلفات کمتر می‌شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت