شرایط اضطراری در تهران تا چه زمانی ادامه دارد؟/ثبت ۶۲ پس لرزه

کد خبر: 992969

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران درباره شرایط اضطراری و آماده‌باش در تهران و مدت زمان آن توضیح داد.

خبرگزاری تسنیم: رضا کرمی‌محمدی با اشاره به زلزله اخیر در تهران اظهار کرد: در همین زمینه از شهروندان تهرانی درخواست می‌شود که "اپلیکیشن شهر آماده" را نصب کنند که در این برنامه، مکان‌های امن اضطراری در هنگام وقوع زلزله بارگذاری شده است.

وی تصریح کرد: در زمان وقوع زلزله و بعد از آن باید به مکان‌های امن مراجعه کرد که این محل‌ها در اپلیکیشن شهر آماده و همچنین سایت شهرداری تهران بارگذاری شده است؛ از شهروندان تهرانی درخواست می‌شود که در هنگام وقوع زلزله، راه‌های اضطراری را خالی کنند و در این محل‌ها مستقر نشوند.

کرمی محمدی ادامه داد: پایگاه‌های مدیریت بحران در حال آماده‌باش قرار دارند، اما از مردم می‌خواهیم که به این پایگاه‌ها مراجعه نکنند چرا که این محل‌ها برای نیرو‌های امدادی در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران اضافه کرد: شهروندان در حین زلزله به هیچ عنوان سعی نکنند از خانه بیرون بیایند و در همان محل نقطه‌ای امن را پیدا و مستقر شوند علاوه بر اینکه از آسانسور هم در این مواقع استفاده نکنند.

وی در پایان گفت: شرایط اضطراری و آماده‌باش ممکن است تا دوشنبه ادامه دارد و اگر مشکلی وجود نداشته باشد بعد از این زمان، آماده‌باش لغو خواهد شد.

مرکز لرزه نگاری کشور: تا این لحظه ۶۲ پس لرزه در دماوند ثبت شده است!

به گزارش تسنیم؛ ساعت ۴۸ دقیقه بامداد جمعه ۱۹ اردیبهشت، زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۱ ریشتر، دماوند در استان تهران را لرزاند؛ گسلی که فعالیت آن منجر به زلزله امشب تهران شد "گسل مشا" بود؛ گسل مشافشم که از سمت فیروزکوه و دماوند تا محدوده کندوان امتداد یافته و طول آن حداقل ۲۰۰ تا ۳۰۰ کیلومتر است و توانمندی‌اش برای زلزله بیش از ۷ ریشتر است.

مرکز لرزه نگاری اعلام کرد تا این لحظه ۶۲ پس لرزه در دماوند ثبت شده است:

شرایط اضطراری در تهران تا چه زمانی ادامه دارد؟/ثبت ۶۲ پس لرزه

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت