آوار شدن یک ساختمان ۲ طبقه در جنوب تهران +تصاویر

کد خبر: 1011806

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران از تخریب کامل یک ساختمان دو طبقه در جنوب تهران خبر داد و گفت: آتش‌نشانان لحظاتی پیش از ریزش ساختمان، دستور تخلیه ساکنان آن را صادر کردند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران از تخریب کامل یک ساختمان دو طبقه در جنوب تهران خبر داد و گفت: آتش‌نشانان لحظاتی پیش از ریزش ساختمان، دستور تخلیه ساکنان آن را صادر کردند.

سید جلال ملکی با اعلام خبر آوار شدن یک ساختمان در محله صالح‌آباد غربی، درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت 19:35 امروز یک مورد حادثه احتمال آوار در محله صالح‌آباد غربی، خیابان گودرزی به سامانه 125 آتش‌نشانی تهران اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان دو ایستگاه آتش‌نشانی برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: محل حادثه یک قطعه زمین گودبرداری شده به وسعت حدود 130 متر بود که در مجاورت آن املاکی وجود داشت.

وی خاطرنشان کرد: در قسمت شرقی زمین مذکور، یک ساختمان دو طبقه روی همکف وجود داشت که طبقه همکف آن یک مغازه پلاستیک‌فروشی و عروسک‌فروشی مملو از جنس و طبقات بالایی آن نیز انبار همین اجناس بود.

ملکی با بیان اینکه در این ساختمان ترکهای ایجاد شده و صداهایی مبنی بر ایجاد ترک شنیده می‌شد، گفت: آتش‌نشانان در همان لحظات نخست، ضمن انجام بررسی اولیه، متوجه خطر شده و به سرعت دستور تخلیه این ساختمان و ساختمانهای مجاور را دادند البته برخی از مالکان مقاومت کرده و شاید باور نمی‌کردند که موضوع جدی است.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران عنوان کرد: در نهایت به هر طریق ممکن در همان لحظات اولیه نفرات از ساختمانها خارج شدند؛ در حین ایمن‌سازی محل حادثه، تمام ساختمانی که در ضلع شرقی وجود داشت، در مقابل چشم افراد حاضر در محل، تخریب شد و اگر این افراد به توصیه‌های آتش‌نشانان عمل نمی‌کردند، قطعاً اکنون افرادی زیر آوار مانده بودند.

وی با بیان اینکه این حادثه خوشبختانه مصدوم و تلفات جانی برجای نگذاشت، متذکر شد: لحظاتی پس از ریزش آوار، به دلیل شکسته شدن علمک گاز و انباشت گاز در زیر آوار، آتش‌سوزی مهیبی روی داد و با توجه به اینکه مغازه مذکور و طبقه بالایی آن انبار لوازم پلاستیکی بود، حجم زیادی از شعله‌های آتش متصاعد شد.

ملکی با بیان اینکه در ادامه عملیات آتش‌نشانان یکی، دو ایستگاه دیگر آتش‌نشانی نیز به کمک آتش‌نشانان حاضر در محل حادثه شتافتند، از مهار و اطفای آتش‌سوزی خبر داد و متذکر شد: آتش‌نشانان در حال حاضر در حال ایمن‌سازی محل حادثه هستند.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران تأکید کرد که شهروندان در زمان حوادث باید به توصیه‌های فرماندهان آتش‌نشانی حاضر در محل حادثه توجه داشته باشند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت