منوی چندش آور یک کافه جنجال به پا کرد +عکس

کد خبر: 1049571

انتشار ویدئویی در فضای مجازی در عربستان سعودی با موجی از انتقادات همراه شده است.

روزیاتو: در روز‌های اخیر انتشار ویدیویی در توییتر با عنوان «افتتاح اولین کافه اسلامی ویژه عرضه ادرار شتر» در عربستان سعودی با موجی از انتقادات همراه شده و بسیاری از مخالفان، آن را توهین به اسلام دانسته اند در حالی که موافقان به فوید ادرار شتر اشاره کرده اند.

در این ویدیو مردی بی نام در دل صحرا دیده می‌شود که در مقابل او دکه‌ای حامل یک نوشیدنی قرار داشته که به گروهی مرد فروخته می‌شود و چندین نفر از این نوشیدنی که ادرار شتر عنوان می‌شود، می‌نوشند. این ویدیو توسط یک اکانت توییتری به نام «با هم علیه دکان داران دینی» با بیش از ۳۴،۰۰۰ نفر دنبال کننده منتشر شده و از آن به عنوان افتتاح اولین کافه اسلامی ویژه عرضه ادرار تازه شتر یاد شده است.

ترکی الحمد کارشناس شناخته شده عربستانی در واکنش به این ویدیو نوشته است: «ما در بحران وجودی بسیار بدی قرار داریم، با وجود چنین افرادی، اسلام حقیقتاً در بحران است… منظورم این است که چیزی از این دین بزرگ نمانده جز این بخش که در وهله اول اعتبار آن مورد تردید واقع شده است. بله ما واقعا در یک بحران وجودی بسیار درمانده کننده قرار داریم». گفته می‌شود که عبدالعزیز ابن باز، مفتی سابق عربستان سعودی در واکنش به اعتراضات نسبت به نوشیدن ادرار شتر به عنوان نوشیدنی شفا دهنده گفته است که بر اساس احادیث، نوشیدن ادرار و شیر شتر، گاو و گوسفند مجاز است.

nc3gbTpIQZxC

برخی کاربران معتقدند که ادرار این حیوان در درمان سرطان و برخی دیگر بیماری‌ها موثر است. با این وجود، خوله الکریع، دانشمند حوزه ژنتیک اهل کشور عربستان سعودی در فوریه ۲۰۱۹ در مصاحبه‌ای اعلام کرد که هیچ مدرک علمی دال بر اینکه ادرار یا شیر شتر سرطان را درمان می‌کند وجود نداشته و ادعا‌ها در این زمینه هیچ وجهه علمی ندارد. تنها مطالعات علمی ثابت شده‌ای که بر روی ادرار شتر انجام شده، نشان می‌دهد که مصرف آن ممکن است باعث ابتلا به بیماری MERS شود.

این سندروم دستگاه تنفسی که در خاورمیانه دیده شده در اثر یکی از انواع کرونا ویروس‌ها ایجاد شده، اما دستکم ۱۰ بار مرگبارتر از کووید-۱۹ است. بر اساس گزارش ها، این ویروس اولین بار در سال ۲۰۱۲ در عربستان سعودی مشاهده شد. تاکنون بار‌ها انتشار تصاویر و ویدیو‌های مربوط به تبلیغ برای ادرار شتر و نوشیدن آن در شبکه‌های اجتماعی خبرساز شده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت