نوشته عجیب روی مونولیت کشف شده در ترکیه! +تصاویر

کد خبر: 1050611

کشف یک مونولیت عجیب در منطقه ای در ترکیه خبرساز شده است.

باشگاه خبرنگاران: کمتر کسی است که خبر‌های کشف مونولیت‌های جنجالی در سراسر جهان را نشنیده باشد. این ستون فلزی عجیب که اولین بار در بیابان‌های ایالت یوتا آمریکا پیدا شدند تاکنون در کشور‌های رومانی، کلمبیا، هلند، انگلیس، آلمان، کانادا، اسپانیا، بلژیک، استرالیا و حتی ایران پیدا شده اند.

اما به تازگی پیداشدن یک مونولیت در کشور ترکیه به سوژه رسانه‌ها تبدیل شده است. این ستون فلزی که ۱۰ فوت ارتفاع دارد توسط یک کشاورز محلی در جنوب شرقی استان شانلی اورفه ترکیه پیدا شد. روی این ستون فلزی به خط ترکی قدیمی نوشته شده بود: «به آسمان نگاه کن، ماه را ببین.»

r27nUTkKHqfe

محل کشف این ستون فلزی در نزدیکی مکان میراث جهانی یونسکو در Gobekli Tepe، خانه سازه‌هایی که قدمت آن مربوط به هزاره دهم قبل از میلاد، یعنی هزاران سال قبل از استون هنج است. در حالی که مسئولا محلی و پلیس ترکیه سرگرم تحقیقات در مورد منشاء پیدایش این مونولیت هستند این سازه عجیب توسط چند نظامی به شدت محافظت می‌شود.

تصاویر منتشر شده سرابازان مسلح ارتش ترکیه را در اطراف این سازه نشان می‌دهد. رسانه‌های محلی ترکیه گزارش دادند که پلیس در حال جستجوی تصاویر دوربین‌های مدار بسته برای بررسی نحوه حمل این ستون فلزی به این مکان است. بنا به این گزارش مردم محلی و همچنین «عبدالله ایرین»، فرماندار محلی از این سایت بازدید کرده اند.

X8sxiI0osXjd

گفتنی است؛ تاریخ ۱۸ نوامبر سال گذشته بود که ماموران حیات وحش در ایالت یوتا هنگام شمارش هوایی گوسفندان در یک هلی کوپتر سازه‌ای به طول ۱۱ فوت را در صحرای دور افتاده پیدا کردند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت