راز هرم شناور شگفت انگیز مصر برملا شد +عکس

کد خبر: 1051168

محققان توانستند با اسکن دیجیتال هرم لاهون، به برخی از ویژگی‌های این هرم پی ببرند.

باشگاه خبرنگاران: تمدن مصر راز‌هایی دارد که هنوز فاش نشده است. تمدنی که هزاران سال از آن می‌گذرد، اما همچنان از تمام جزئیات آن اطلاعاتی وجود ندارد. هرم شناور شگفت انگیز اخیراً در یک فیلم مستند جدید با عنوان «رمزگشایی از اسرار حفاظت شده ۴ هزار ساله» فاش شد.

طبق آنچه در روزنامه انگلیسی دیلی اکسپرس منتشر شد، «سنوسرت دوم»، چهارمین فرعون سلسله دوازدهم در مصر قبل از مرگ خود دستور ساخت هرم «لاهون» را صادر کرده بود.

این فرعون توجه زیادی به منطقه بیابانی فیوم داشت و کار بر روی سیستم آبیاری در مقیاس وسیع را از دریای یوسف تا دریاچه قارون در مصر میانه آغاز کرد و هدف پروژه او افزایش مساحت زمین‌های قابل کشت در آن منطقه بود، به گونه‌ای که تا سلسله سوم پایتخت سیاسی مصر باقی بماند.

ESLAAaFf7mak

اما مستند «کشف نشده» که از کانال ساینس منتشر شد، توضیح داد که چرا این هرم بی نظیر است. همانطور که این مجموعه نشان داد این هرم به وسیله یک خندق عجیب احاطه شده و به نظر می‌رسد که روی آب شناور است. دانشمندان و محققان در این فیلم بر کشف تونل‌هایی که در اعماق زمین پنهان شده‌اند و با استفاده از تجزیه و تحلیل پیشگامانه نقشه برداری و پزشکی قانونی برای رمزگشایی از اسرار فرعونی که ۴۰۰۰ سال زندانی بوده متمرکز شده‌اند.

آن‌ها توضیح دادند: ما ساختار داخلی هرم را به صورت دیجیتال از هم جدا، تونل‌های پنهان آن را فاش، ویژگی‌های مهندسی شگفت انگیز آن را آشکار و گنجینه‌های از دست رفته طولانی را برای حل رمز و راز عجیب‌ترین هرم آشکار خواهیم کرد. در این مستند جدید که اوایل ماه میلادی جاری منتشر شد، کارشناسان نگاهی منحصر به فرد به گذشته پیدا کردند. این مجموعه توضیح می‌دهد که این بنا در حدود سال ۱۸۷۰ قبل از میلاد ساخته شده و این یک بنای بزرگ است که با سنگ آهک براق ۱۶۰ فوت بالاتر از کویر پوشیده شده است.

آن‌ها افزودند که در قسمت فوقانی، در وسط سنگ گرانیت سیاه متصل به آسمان، در کنار آن هرم کوچکتری برای ملکه فرعون و هشت بنای یادبود قرار دارد.

این هرم در صحرای وسیع غربی مصر واقع شده است. این منطقه بیابانی که حاصلخیز و به واحه فیوم معروف است.

«سلیمه اکرام»، باستان شناس برجسته درباره نظریه خود را در مورد چگونگی ایجاد توهم شناور بودن هرم از سوی فرعون گفت: مردم باید از منظره‌ای مانند کوه به هرم احاطه شده با آب نگاه کنند، زیرا ما در وسط یک بیابان هستیم، اما در فاصله دور شما می‌توانید مقدار زیادی سرسبز و گیاهان را ببینید.

به جای استفاده از سنگ، خاک رس و ملات در این هرم، قبل از اینکه سازه را با لایه‌ای از روکش سنگ آهک پوشش دهند از آجر‌های سفالی استفاده کردند. سنگ‌های بیرونی با همپوشانی‌هایی که روی هم قرار گرفته‌اند مهر و موم شده‌اند. یک خندق در اطراف هسته مرکزی حفر شده که با سنگ پر شده است تا به عنوان فاضلاب عمل کند و وجود روکش سنگ آهک در این فاضلاب، نشان می‌دهد که فرعون نگران آسیب‌های ناشی از وجود آب بوده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت