زنی که در شهر برای کودکان پل می سازد! +عکس

کد خبر: 1065210

اقدام یک شهروند چینی که برای مراقبت از کودکان پل عابر می سازد به سوژه رسانه ها تبدیل شده است.

باشگاه خبرنگاران: اقدام جالب یک زن چینی که برای مراقبت از پسرش و سایر کودکان اقدام به ساخت دو پل عابر در این کشور کرده خبرساز شده است. این مادر مهربان که هویتش «منگ» اعلام شده برای ساخت این دو پل ۱۵۴ هزار یوان چین هزینه کرده است.

خانم منگ در گفت‌وگو با تلویزیون محلی هنان چین درباره انگیزه خود از ساخت این پل‌ها گفت: "از آنجا که در اکثر خیابان‌ها چراغ‌های راهنما نصب شده و همین مسئله موجب به خطر افتادن جان معلمان و دانش آموزان می‌شود تصمیم گرفتم تا پل بسازم." او دلیل دیگرش برای ساخت پل را قرار گرفتن مدرسه پسرش در پایین خیابان و خطرناک بودن عبور ومرور از این خیابان عنوان کرد.

خانم منگ در این باره گفت: «این خیابان‌ها فاقد چراغ راهنما هستند. بچه‌ها برای عبور از خیابان باید منتظر بمانند، حالا تصور کنید که یک روز بارانی باشد و آن‌ها در چنین شرایطی خیس آب می‌شوند. این خیلی جالب نیست. کف پا‌های پسرم به خاطر خیس شدن گاهی سفید می‌شد.»

یکی از پل‌هایی که این زن ساخته تکمیل شده و پل دیگر نیز در حال تکمیل است. خانم منگ هرگز به فرزندش نگفته که او هزینه ساخت این دو پل را پرداخت کرده است، چراکه به اعتقاد او نمی‌خواهد این موجب به وجود آمدن فضایی ناخوشایند برای کودکش در ارتباط با کودکان دیگر شود. او فقط امیدوار است توانسته باشد نقش خود از ایجاد فضایی ایمن برای فرزندان و کارکنان آموزشی را ایفا کرده و کودکان بدون دغدغه به تحصیل خود بپردازند.

او افزود: «من فقط کاری را انجام دادم که توانایی انجام آن را داشتم. شما پس از مرگ نمی‌توانید چیزی را با خود ببرید و من نیازی نیست پول زیادی را برای فرزندم بگذارم.»

حجم ویدیو: 2.95M | مدت زمان ویدیو: 00:00:52 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت