واکنش مردم و هنرمندان به استندآپ کمدی شقایق دهقان/ جنبه شوخی نداریم!؟

کد خبر: 446570

دهقان ابتدا حرف‌هایی که بعد از راهیابی به این مرحله شنیده بود را نقل کرد و سپس گفت :بعضی از آقایون فکر می‌کنند خانوم‌ها خیلی پیچیده‌اند ولی واقعا اینطور نیست و منظورشون معلومه‌، مثلا وقتی می‌گن: عزیزم میای بریم خرید، یعنی بیا بریم‌ و این کجاش پیچیده است؟!

سرویس فرهنگی فردا- شب گذشته مسابقه خنداننده برتر خندوانه مرحله دومش را با مسابقه شقایق دهقان و علیرضا مسعودی آغاز کرد. این دو هنرمند کمدین در مرحله قبل با رضا شفیعی جم و امیر کربلایی رقابت کرده و توانسته بودند به مرحله بعد صعود کنند. علی مسعودی دیشب به بیان خاطراتی از اخذ گواهینامه رانندگی‌اش پرداخت و شقایق دهقان موضوع استندآپ کمدی‌اش را به تفاوت‌های زنان و مردان اختصاص داد. اجرای هر دو کمدین به گونه‌ای بود که در پایان برنامه رامبد جوان از آن‌ها که با طراحی و برنامه به خندوانه‌ای ها احترام گذاشته بودند تشکر کرد.
شقایق دهقان چه گفت؟
دهقان ابتدا حرف‌هایی که بعد از راهیابی به این مرحله شنیده بود را نقل کرد و سپس گفت :بعضی از آقایون فکر می‌کنند خانوم‌ها خیلی پیچیده‌اند ولی واقعا اینطور نیست و منظورشون معلومه‌، مثلا وقتی می‌گن: عزیزم میای بریم خرید، یعنی بیا بریم‌ و این کجاش پیچیده است؟!
او در ادامه راجع به سوال‌هایی که فقط جنبه تزئنی دارند گفت: بعضی از این سوالات مثل من چاق شدم ؟ یا لباسم بهم میاد جزو این گروهند و خوب شما معلوم که باید بگی نه اصلا چاق نشدی یا اینکه خیلی خوبه این لباست! و این هم چیز عجیبی نیست! همینطور بعد هم عنوان کرد که دیگر دوره دو دستگی زن و مرد گذشته و همه با هم برابرند، ولی خوب واقعیت اینه که خانوم‌های تحصیل کرده خیلی بیشتر از آقایون هستند‌ وگرنه به جز این فرقی ندارند، البته یکی از تفاوت‌ها در فهمیدن جزییاتِ یک برخورد است،که تو هرچی توضیح بدی منظور فلانی از اون جمله این بود ،بازهم تو گوششون فرو نمی‌رود.
دهقان در ادامه با ذکر مثال‌های جالبی‌‌، تفاوت‌های دیگر خانوم‌ها و آقایان رو توضیح داد،از جمله توانایی تشخیص رنگ،به این جا که رسید برای اثبات کمبود آقایان در این زمینه از جوان رنگ دو پیراهنی که همراه داشت را پرسید که نتیجه کرم و کرم پررنگ شد، اما وقتی از زن برادرش پرسید فهمیدند که جواب درست، خردلی و بژ بوده است، دهقان هم در این مورد گفت که به خاطر همین است که همه تیم‌های معروف دنیا به سه رنگ آبی، قرمز و زرد هستند.
او همچنین به تمایز‌های دیگر مثل یک قابلیت داشتن آن‌ها و شباهتی که با مبل هنگام دیدن فوتبال پیدا می‌کنند اشاره کرد و در آخر گفت: اگر اداره همه جارو به ما می‌دادند‌، دیگر جنگ ایجاد نمی‌شد و نهایتا کشور‌ها مدتی با هم قهر می‌کردند یا به کشوری دیگر می‌رفتند و پشت سر محلی دیگر غیبت می‌کردند! من هم امیدوارم که روزی برسد تا همه‌‌ مردای زندگیمون برای خودشون یه پا خانوم بشن!
استندآپ دهقان موضوع بحث‌ها در اینستاگرام
مسابقه خنداننده برتر موضوع اصلی بحث‌ها در شبکه‌های اجتماعی و گروه‌های تلفن همراه بود. هنرمندان نیز در این زمینه همراه با مردم بودند آزاده نامداری که با انتشار عکس دهقان به حمایت از او پرداخته بود و نوشته بود.
امشب ترکوندی شقایق جونم،،،
عالی بودی،،،،
ساعاتی بعد این توضیح را به متنش اضافه کرد.
پ.ن.باید یه توضیح اضافه کنم،،یادمون باشه شقایق یه خانومه وبسیاری ازکارایی که آقایون براحتی انجام میدادن واسه خندوندن مردم اصلا انجام نداد چون یه زن ایرانیه..باابزارهای خاصش،،اینو یادمون باشه که نحوه پوشش،تن بالای صدا،وخیلی کارای دیگه اساسا رفتارهای زنانه نبود،،وباهمه ی اینا کارشقایق خلاقانه بود.چه ببره چه نه،بهش تبریک میگم برای حفظ شان یه خانوم تمام.
سیدعلی صالحی نیز که به تازگی دو مجموعه تنهایی لیلا و تعبیروارونه یک رویا با بازی او به پایان رسیده است عکسی از خود و علی مسعودی را در ایسنتاگرام خود منتشر کرد تا به نوعی حمایت خود از این نویسنده سریال‌های طنز را در مسابقه خنداننده برتر به نمایش بگذارد.
واکنش رامبد جوان به نظرات مخاطبان خندوانه
اما واکنش‌های تند به صحبت‌های دهقان به گونه‌ای بود که رامبد جوان در صفحه اینستاگرام خود نوشت:
خانمها آقايان سلام
دخترا پسرا سلام
تازه از كار جدا شدم. خواستم نظراتتون رو ببينم كه ديدم به به چه بساطيه!!!!
من دخالتى در تفكر و نظراتتون نمى كنم چون اينجا حق دارين خودتون رو بيرون بريزين و با هم بحث كنين.
ولى دلم نيومد اون تعداد از رفقامون كه دچار يك اشتباه فاحش شدن رو به نكته ى ظريف و حتا درشت اجرا و مضمون خانم دهقان نكنم.
تمام اجراى ايشون نقد و شوخى با همين نوع نگاه بدوى ما زنا و شما مردا... ما مردا و شما زناس.
خواستم اينو گفته باشم كه يه وقت فردا عمرى نبود، نگفته نرم اون دنيا!!:))
حالا ادامه بدين...١،٢،٣
محراب قاسم خانی همسر شقایق دهقان که از فیلمنامه نویس طنز سرشناش به شمار می‌رود و قبل از پخش مسابقه کمپین حمایت از همسرش را در صفحه خود به راه انداخته بود وقتی موج اعتراضات و هتاکی‌ها به همسرش را در صفحه خود دید پست دیگری گذاشت و نوشت:
ياد دادن يه چيزايى به بعضى ها سخته ها. يه عده خيلى جدى دارن زير پست قبلى من با هم دعوا ميكنن بعضيا در دفاع از شقايق به على فحش ميدن، بعضيا در دفاع از على به شقايق. بعضى ها هم رفتن توى فاز بحثاى زنونه مردونه و توى اين فضا به هم فحش ميدن. يه سرى هم اين وسط به من فحش ميدن
پ.ن اول: آقايونى كه رگ گردنشون زده بيرون و بهشون برخورده كه اجراى شقايق ضد مرد بوده واقعاً اونقدر خون جلوى چشمشون رو گرفته بود كه نفهميدن توى اين اجرا با زنها و مردها به يه اندازه شوخى شده و هدف كلاً مسخره كردن همين بحث هاى زنونه و مردونه بوده؟
پ.ن دوم: ميدونيد اين كه در حمايت از شقايق به على توهين كنيد من رو خوشحال نميكنه؟ داريد به يه دوست و همكار خوب من اهانت ميكنيد
ب.ن سوم: به نظرم هر دو در دو ژانر مختلف اجراى خيلى خوبى داشتن. اجراى شقايق رو قطعاً بيشتر دوست داشتم چون خودم هم توى متنش همفكرى داشتم و مطابق سليقه من بود. ولى معنيش اين نيست كه بگم اجراى على بد بوده. على ژانر كاملاً متفاوتى داره كه اتفاقاً توى اون ژانر خيلى قوى و مسلطه و بسيار هم خوب فضاسازى ميكنه و مخاطبش رو به فضاش نزديك ميكنه. اين كه ژانر على با ژانر مورد علاقه من متفاوته معنيش اين نيست كه اون ژانر بده.
پ.ن چهارم: الان هم كه راى شقايق كاملاً كمتره و مثل يه بازنده باجنبه داره گوشه خونه زار ميزنه و خودش رو چنگ ميزنه. من هم ميخوام فردا با على يه قرار كارى دوستانه بذارم و به عنوان يه همكار و رفيق قديمى بزنم لهش كنم.
در شنیدن انتقادات و شوخی‌ها کم جنبه‌ایم
اما کامنت‌ها و نظراتی که در اینستاگرام برنامه خندوانه، رامبدجوان و محراب قاسم خانی علیه اجرای دهقان به گونه‌ای است که امکان بازنشر آن در فردا وجود ندارد نشان می‌دهد که کماکان جنبه انتقاد در میان ما کم است و اینکه انتظار داشته باشیم مسئولین و دولت مردان کشورمان در مقابل انتقاد برنیاشوبند زود است.
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت