پرکارترین بازیگران زن سینمای ایران در اکران بهاری +تصاویر

کد خبر: 828751

الناز حبیبی، سحر دولتشاهی و مینا ساداتی با دو فیلم پرکارترین بازیگران سینمای ایران در فصل بهار محسوب می‌شوند. با این حال اکران سه ماهه اول سال ۹۷ را باید اکرانی کم کار برای بازیگران زن تلقی کرد.

خبرگزاری میزان: الناز حبیبی، سحر دولتشاهی و مینا ساداتی با دو فیلم پرکارترین بازیگران سینمای ایران در فصل بهار محسوب می‌شوند. با این حال اکران سه ماهه اول سال ۹۷ را باید اکرانی کم کار برای بازیگران زن تلقی کرد. سینمای ایران در سال ۹۷ تاکنون شاهد اکران ۱۴ فیلم سینمایی در ژانر‌های متفاوت و مختلف بوده که هر کدام به نوعی توانسته اند مخاطبان را به خود جذب کنند.

به طور معمول اکران نیمه اول سال و مخصوصاً اکران نوروزی بهترین زمان عرضه آثار سینمایی برای فیلمسازان است. به همین دلیل اکثر فیلمسازان همواره تلاش می‌کنند تا فیلم خود را به اکران نوروز برسانند.

در این میان بازیگران بسیاری در این چهاره فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداختند. در میان بازیگران زن سینمای ایران سه تن از آنان تا زمان فعلی اکران بهار بیش از یک فیلم داشته اند.

به همین مناسبت خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، به فهرست پرکارترین بازیگران زن سینمای ایران در فصل بهار اکران سینمای ایران پرداخته که به شرح زیر است:

سحر دولتشاهی (دو فیلم)

سحر دولتشاهی که حالا دیگر جزو بازیگران صاحب سیمرغ جشنواره فیلم فجر نیز به حساب می‌آید امسال با حضور در دو فیلم سینمایی توانست یکی از بازیگران پرکار سینمای ایران در فصل بهار باشد.

دولتشاهی امسال در فیلم سینمایی "فراری" به کارگردانی "علیرضا داوودنژاد" در چرخه اکران نوروزی سینمای ایران قرار گرفت. البته اولین تجربه اکران سال ۹۷ برای دولتشاهی به شکستی مالی انجامید.

دولتشاهی در اکران دوم نوروز فیلم موفق "چهارراه استانبول" ساخته مصطفی کیایی را داشت. این فیلم با محوریت قراردادن موضوع حادثه پلاسکو اکران نسبتاً موفقی را در فصل بهار تجربه کرد.

مینا ساداتی (دو فیلم)

مینا ساداتی در کنار بابک حمیدیان همسرش توانست جزو پرکارترین بازیگران سینمای ایران در اکران فصل بهار باشد. وی با دو فیلم جزو بازیگر زن پرکار اکران بهار قرار گرفت.

وی در اکران نوروزی سینمای ایران با فیلم "خرگیوش" در کنار حمیدیان به ایفای نقش پرداخت، اما این فیلم با وجود فضایی کمیک نتوانست در گیشه به موفقیت برسد.

ساداتی بار دیگر در اکران بهار بازی در کنار بابک حمیدیان را در فیلمی با نام "جشن دلتنگی" تجربه کرد که آن فیلم هم به کارگردانی "پوریا آذربایجانی" در گیشه شکست خورد.

الناز حبیبی (دو فیلم)

الناز حبیبی که تا چند سال پیش تنها در سریال‌های تلویزیونی بازی می‌کرد این روز‌ها در آثار سینمایی کارگردانان تلویزیونی به ایفای نقش پرداخته و در کنار دولتشاهی و ساداتی سومین بازیگر دو فیلمه در اکران بهار است.

وی در فیلم "خجالت نکش" ساخته رضا مقصودی نقشی فرعی و کوتاه را ایفا کرد. این فیلم با حضور احمد مهرانفر و شبنم مقدمی نظرات نسبتاً مثبتی را از سوی منتقدین از آن خود کرد.

حبیبی دومین فیلم خود را در فصل دوم اکران بهار داشت. وی در فیلم "ناخواسته" نقشی جدی‌تر را ایفا کرد. وی در این فیلم که گیشه مناسبی نداشته با مهتاب کرامتی و ستاره اسکندری همبازی شده است.

این سه بازیگر با دو فیلم پرکارترین بازیگران سینمای ایران در فصل بهار محسوب می‌شوند. با این حال اکران سه ماهه اول سال ۹۷ را باید اکرانی کم کار برای بازیگران زن تلقی کرد. مهتاب کرامتی، شبنم مقدمی، ماهور الوند، پانته آ. پناهی‌ها، ساغر قناعت، پریوش نظریه، بهاره کیان افشار، ترلان پروانه و سیما تیرانداز از جمله بازیگرانی هستند که تنها با یک فیلم در اکران بهار سینمای ایران حضور دارند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت