اگر حین تایپ کردن یک متن کامپیوترتان خاموش شود، چه کنید؟

کد خبر: 1067099

اگر کامپیوتر یا دستگاه تلفن همراه شما ناگهان دچار قطعی برق شود چگونه می‌توان متن‌هایی را که ذخیره نشده‌اند، بازیابی کرد؟

باشگاه خبرنگاران:  برای بازیابی متن‌های نوشتاری که در کامپیوتر ذخیره نشدند راه‌حل‌های متعددی وجود دارد. یکی از این راه‌ها اضافه کردن برنامه‌هایی به مرورگر‌ها است که کمک می‌کنند متون ذخیره نشده بازیابی شوند.

کسانی که از مرورگر گوگل کروم (Google Chrome) استفاده می‌کنند، می‌توانند با دانلود برنامه «Typio Form Recovery» در صورت خاموشی یا خرابی ناگهانی کامپیوتر روی گزینه add و سپس روی «Open Recovery» کلیک کرده و متن ذخیره نشده را پیدا کنند. البته برنامه دیگری نیز در گوگل کروم به نام «Form History Control» وجود دارد که عملکرد مشابهی با «Typio» دارد.

 

برای کاربران مرورگر «Firefox»، نیز برنامه‌ای به نام «Form History Control» وجود دارد که این برنامه متن را هنگام تایپ ذخیره می‌کند.

کسانی که با سیستم عامل Android در دستگاه‌های تلفن همراه کار می‌کنند، می‌توانند برنامه Type Machine را از فروشگاه Google Play دانلود کنند. با بکارگیری این برنامه همه پیام‌های شما که در اینستاگرام و واتس آپ می‌نویسید، ذخیره می‌شود.

به گزارش رادیو «مونت کارلو» تلفن‌هایی که با سیستم عامل اپل، کار می‌کنند به دلایل امنیتی قفل شده‌اند لذا برخلاف اندروید، هیچ خدمتی یا تسهیلاتی در این زمینه برای کاربران در دسترس قرار نمی‌دهد.

منبع: العربیه

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت