جلالی: مربیان داخلی را کوبیدند

کد خبر: 998819

مجید جلالی، سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان پیشنهاد کرد که دیدارهای باقیمانده لیگ برتر فوتبال در تهران برگزار شود.

خبرگزاری تسنیم: مجید جلالی در حاشیه تمرین امروز (یکشنبه) تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان، درباره تست‌های کرونای اعضای این تیم اظهار داشت: در اولین تست PCR، نتیجه تعدادی از بازیکنان مثبت شد که یک روز بعد از آنها اسکن سینه گرفتیم اما هیچ‌کدام علامتی از کرونا را نشان نمی‌داد، سپس جلسه‌ای با دکتر خلیلیان داشتیم که او پیشنهاد کرد در آزمایش دیگری تست بگیریم. این کار را کردیم و پس از منفی شدن تست همه اعضا، تمرینات را آغاز کردیم. با این حال 10 روز در قرنطینه بودیم.

وی درباره احتمال مصدومیت بازیکنان گفت: در این سه ماه، بچه‌ها زیر نظر مربیان و باشگاه‌های خود بودند و انفرادی تمرین می‌کردند. با این حال این وقفه طولانی و فرسایشی شد. بدن بازیکنان هم فرسوده شده و این را می‌بینم. احتمال مصدومیت آنها هم به‌ویژه با آغاز بازی‌ها بالا می‌رود. بچه‌ها از لحاظ بدنی شرایط بدی ندارند اما در کار تیمی، کار با توپ و بازی تیمی نزول کرده‌اند که طبیعی است. تلاش می‌کنیم یکی دو هفته دیگر به شرایط بهتر برسیم.

سرمربی گل‌گهر سیرجان درباره گاردی که علیه مربیان داخلی وجود دارد، تصریح کرد: پروژه‌ای که در 20 سال گذشته بوده، همه مربیان را به شکلی کوبیدند که راه را برای آوردن مربیان خارجی باز شود. مدیران ما هم در این موضوع مقصر بودند. وقتی فوتبال یک کشور را اداره می‌کنید، باید توجه داشته باشید که این فوتبال باید چرخ تولید مربی و بازیکن داشته باشد که ما تولید مربی نداشتیم. حتی تلاش کردیم به واسطه تربیت مربی، به‌جای سرمایه‌گذاری برای فدراسیون پول دربیاریم. هیچ‌کس اینجا برای مربیان تلاشی نکرده و هر مربی که به جایی رسیده، با تلاش خودش بوده است.

جلالی با انتقاد از پرداخت پول‌های گزاف به مربیان خارجی خاطرنشان کرد: این اتفاق باعث می‌شود که این‌همه پول بابت آوردن و بردن مربیان خارجی غرامت می‌دهیم. پنج سال پیش با مدیران فدراسیون فوتبال فرانسه صحبت کردم و قطعی شد که 100 مربی را برای آموزش به این کشور ببریم. قرار شد به هر مربی پنج هزار دلار بدهیم و همه هزینه‌ها از جمله لباس با آنها بود. بهترین مدرسان دنیا چون ژرار هولیه در این کلاس‌ها بودند اما کسی که صاحب منصب یا سرمایه بود به ما کمک نکرد.

وی در ادامه افزود: ما این مربیان را نبردیم تا بهترین آکادمی تربیت مربی دنیا را ببینند و بعد ببینید چقدر راحت، میلیون میلیون یورو مربی می‌آورند که هیچ کمکی به ما نمی‌کنند و غرامت هم می‌دهیم. از من گذشت اما برای فوتبال می‌گویم. اگر به بچه‌های خودتان رسیدگی نکنید، باید تا 50 سال دیگر غرامت دهید. اگر هم این مربیان ناز کنند، شما چیزی در دست ندارید. بیایید روی بچه‌های خودمان سرمایه‌گذاری کنید تا صاحب 10 مربی باشید و از آنها در تیم‌های پایه استفاده کنید. در این شرایط در انتخاب مربی پایه هم مشکل دارید. ببینید این شیوه به نفع چه کسی است و اگر موضوعات را رصد کنید، به بسیاری از معماها در فوتبال می‌رسید.

بیشتر بخوانید

تست سوم گل‌گهری‌ها هم منفی شد

سرمربی گل‌گهر سیرجان در پاسخ به این پرسش که چقدر به بقای این تیم در لیگ برتر امیدوار است، گفت: ما خیلی امیدواریم. ما در 6 دیدار آخر 12 امتیاز کسب کردیم و تیم را از پایین جدول بالا آوردیم. تلاش می‌کنیم تیم را به شرایط خوبی برسانیم.

جلالی در مورد اینکه گفته تیمش در تهران به میدان برود، بیان کرد: پیشنهادم این بود که همه مسابقات 9 هفته باقیمانده در تهران باشد؛ چون تهران این کشش را دارد و بازی‌ها را می‌توان در ورزشگاه‌های تختی، دستگردی، شهر قدس، شریعتی کرج، یادگار امام قم، صباشهر و انقلاب کرج برگزار کرد. این زمین‌ها خیلی خوب است و 65 درصد همه بازیکنان لیگ برتری در تهران سکونت دارند. بیشتر تیم‌ها اینجا هستند و برگزاری متمرکز مسابقات در تهران به سلامتی همه کمک می‌کند. ما رفت و آمدی هم نداریم و از لحاظ بودجه هم به نفع تیم‌هاست.

وی درباره بالا بودن هزینه‌ها برای برگزاری دیدارها در ورزشگاه آزادی اظهار داشت: دیدارهای گل‌گهر یا نفت مسجدسلیمان در ورزشگاه آزادی برگزار نمی‌شود و استقلال و پرسپولیس در این استادیوم بازی می‌کنند. فرقی نمی‌کند بازی ما در ورزشگاه شریعتی کرج باشد یا شهر قدس یا انقلاب کرج.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت