هزینه قبر در لاکچری‌ترین باغ قبرستان لواسان؟ +تصاویر

کد خبر: 1000010

سال گذشته نزدیک به پنج میلیارد تومان کافی بود تا بتوان با آن یک مکان دنج با امکانات کامل و چشم اندازی ابدی تهیه کرد. البته این هزینه را نه برای خرید یک ویلای بزرگ بلکه برای خرید یک مقبره خانوادگی در همین قبرستان لواسان باید پرداخت کرد.

روزنامه خراسان: پس از صحبت‌های اخیر طبری در دادگاه که گفته بود: مشایخ و نجفی اگر کل لواسان را بخواهم به نام من می‌کنند، ویدئویی از لاکچری‌ترین باغ قبرستان لواسان در فضای مجازی منتشر شد که هوش از سر انسان می‌برد. این قبرستان بیشتر شبیه به یک پارک تفریحی با امکانات بسیار عالی است که سنگ قبر‌های گران قیمت هم در آن دیده می‌شود.

باغ قبرستان لاکچری! /هزینه خرید قبر در لواسان چقدر؟

قیمت ۵ میلیاردی قبر سال گذشته نزدیک به پنج میلیارد تومان کافی بود تا بتوان با آن یک مکان دنج با امکانات کامل و چشم اندازی ابدی تهیه کرد. البته این هزینه را نه برای خرید یک ویلای بزرگ بلکه برای خرید یک مقبره خانوادگی در همین قبرستان لواسان باید پرداخت کرد. «البته این اواخر همه‌چیز گران شده و به نظر می‌رسد این قیمت‌ها که در گزارش سال پیش همشهری بود با گران‌شدن قیمت دلار و سکه مقداری بالاتر از آن چه در این گزارش آمده، رفته باشد». به این مبالغ باید هزینه خرید سنگ قبر لاکچری را هم اضافه کرد که معمولا در این گونه قبرستان‌ها بالای ۱۰۰ میلیون تومان هزینه در بر خواهد داشت.

باغ قبرستان لاکچری! /هزینه خرید قبر در لواسان چقدر؟

قبرستان‌های مشابه این که مکانی مثل قبرستان به خاطر زیبایی و لاکچری بودنش محلی برای جذب گردشگر شود و بازدیدکنندگان زیادی داشته باشد در برخی از شهر‌های دیگر کشور‌ها رایج است که در ادامه تعدادی از آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

قبرستان پرلاشز - پاریس

هرسال حدود دو میلیون گردشگر به علاوه پاریسی‌ها از این باغِ چند هکتاری که پنج هزار درخت دارد و بیشتر شبیه به پارکی بزرگ است تا قبرستان، بازدید می‌کنند. این قبرستان البته تنها به خاطر لاکچری بودن و درختان زیادش زبانزد خاص و عام نشده بلکه حضور نویسندگان، آهنگ سازان و مشاهیر بزرگی همچون اونوره دو بالزاک (نویسنده)، ژرژ بیزه (آهنگ ساز) و حتی صادق هدایت (نویسنده ایرانی) بر معروفیت این قبرستان تاثیر به سزایی داشته است.

باغ قبرستان لاکچری! /هزینه خرید قبر در لواسان چقدر؟

قبرستان هایگیت - لندن

در قسمت شمالی پایتخت انگلستان، زیباترین قبرستان موجود در این کشور واقع شده است به همراه سنگ قبر‌ها و سرداب‌های عجیب و غیر عادی که یادآور دوران پیروزمندانه گذشته هستند. این گورستان در سال ۱۸۳۹ تاسیس و بلافاصله تبدیل به آرامگاه نخبه‌ها شد. این محل هم اکنون فقط برای دفن ثروتمندان است و فیلم‌های ترسناک زیادی نیز در آن ساخته شده است. در میان تمامی چهره‌های مشهوری که در این گورستان دفن شده‌اند می‌توان به فیلسوف معروف کارل مارکس، رمان نویس جورج الیوت و دانشمند مشهور مایکل فارادی اشاره کرد. محمود صناعی روانکاو، مترجم و نظریه پرداز مباحث تربیتی نیز در این قبرستان دفن شده است.

باغ قبرستان لاکچری! /هزینه خرید قبر در لواسان چقدر؟

قبرستان تا ابد (forever) - هالیوود

این مکان در سال ۱۸۹۹ در گورستان بزرگ بولوار سنت مونیکا در نزدیکی استودیو فیلم پارامونت ساخته شده است که شما می‌توانید در آن جا مقبره چهره‌های برجسته‌ای از تاریخ سینمای آمریکا را ببینید. از جمله این چهره‌های برجسته می‌توان به کارگردان، تهیه کننده و فیلم‌بردار ویکتور فلمینگ، خواننده و ترانه سرای آمریکایی- فرانسوی ژو دسن و... اشاره کرد.

باغ قبرستان لاکچری! /هزینه خرید قبر در لواسان چقدر؟

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت