رفتار وحشیانه پلیس فرانسه با یک پرستار زن! +فیلم

کد خبر: 1001494

رفتار خشونت آمیز پلیس ضد شورش فرانسه در گرفتن موی یک پرستار زن معترض و کشیدن او روی زمین به سوژه رسانه ها تبدیل شد.

رفتار وحشیانه پلیس فرانسه با یک پرستار زن! +فیلم

باشگاه خبرنگاران جوان: رفتار خشونت آمیز پلیس ضد شورش فرانسه حین بازداشت یک پرستار میانسال خشم مردم این کشور را برانگیخته است. «فریده» ۵۲ ساله روز سه شنبه و در اعتراض به پایین بودن حقوق پرستاران در پاریس دست به اعتراض زده بود که توسط پلیس بازداشت شد. فریده به همراه تعدادی دیگر از همکارانش در اعتراض به پایین بودن حقوق خود که در خط مقدم مبارزه با کرونا مشغول هستند دست به اعتراض زده بود.

در تصاویری که بصورت گسترده در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است ماموران پلیس را در حالی که موی این زن را گرفته و او را روی زمین می‌کشند نشان می‌دهد. در این ویدئو چند مامور پلیس در حالی که این زن را احاطه کرده اند با روشی خشن اقدام به دستبند زدن به دست او کرده و سپس او را به نزدیک‌ترین ایستگاه پلیس منتقل کردند. در این ویدئو صدای فریاد فریده شنیده می‌شود که می‌گوید: «من یک پرستار هستم.» او سپس خطاب به ماموران می‌گوید: «من مبتلا به آسم هستم، من دستگاه ونتولین (دستگاهی که بیماران مبتلا به بیماری ریه استفاده می‌کنند) خود را می‌خواهم.»

«ایمن مالِز»، دختر فریده با انتشار تصاویری از خشونت پلیس فرانسه علیه مادرش در توئیتر در پستی نوشت: «مادرم ۳ ماه است که ۱۲ تا ۱۴ ساعت کار می‌کند. او مبتلا به کرونا بود. امروز مادرم برای افزایش دستمزد خود به همراه همکارانش دست به اعتراض زده بود . او مبتلا به آسم است.»

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها