تصاویر: حال و هوای کربلا و مراسم عزاداری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

کد خبر: 1017034

مراسم عزاداری امام حسین (ع) امسال در شرایطی در کربلا برگزار می‌شود که وزارت بهداشت عراق دستورالعمل‌های ویژه‌ای برای زائرین و عزاداران در نظر گرفته است.

تصاویر: حال و هوای کربلا و مراسم عزاداری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

خبرگزاری فارس: مراسم عزاداری امسال در کربلا، هرچند همچون سال‌های گذشته پرشور و مملوء از جمعیت برگزار می‌شود، اما عزاداران باید برخی محدودیت‌ها و دستورالعمل‌های خاص را رعایت کنند.

روز گذشته (تاسوعای حسینی) بالغ بر ۲۵۰ هزار نفر در حرم امام حسین (ع) حضور یافتند و پیش‌بینی می‌شود امروز بیش از یک میلیون نفر خود را به این مکان مقدس برسانند.

در همین حال «حسن التمیمی» وزیر بهداشت عراق نیز امروز وارد کربلا شده است تا چگونگی اجرای پروتکل‌های بهداشتی را ناظر باشد. طبق دستورالعمل این وزارتخانه، عزاداران باید ماسک بر چهره زده و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند. همچنین باید اماکن عمومی به طور مرتب ضدعفونی شود.

مراسم این روز‌ها در حالی است که حرم حضرت اباعبدالله (ع) به مدت شش ماه بود که به علت شیوع کرونا بسته بود و اکنون نیز در تمامی ورودی‌های حرم تجهیزات لازم برای غربالگری زائران در نظر گرفته شده است. این دستگاه‌ها قادر به اندازه‌گیری درجه تب، تعداد افراد ورودی به داخل حرم و تشخیص چهره هستند.

همچنین طبق پروتکل‌های اعلامی تولیت امام حسین (ع)، صرفا شهروندان عراقی می‌توانند امسال برای زیارت در کربلا حضور یابند و مراسم نیز باید به پنج ساعت محدود شود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها